Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasıyla ilgili "suçu ve suçluyu övme, suça azmettirme" suçlarından hakkında soruşturma açılan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı.

Canan Kaftancıoğlu ifadeye çağrıldı
Bu içerik 215 kez okundu.

 

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, geçtiğimiz hafta parti teşkilatından 2 kişi ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un İstanbul'daki evini fotoğraflamaya çalıştı. Koruma polisleri, konut dokunulmazlığı ve güvenlik gerekçesi ile müdahale etti.

Fotoğrafı çektiğini açıklayan Suat Özçağdaş, bunu da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na rapor ettiğini söyledi. Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. "Partinin talimatı ile gitmiştir, yine gidecektir" dedi. 

İletişim Başkanı Altun'un Avukatı Sezgin Tunç, Kaftancıoğlu hakkında "suçu ve suçluyu övme, suça teşvik" iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında Canan Kaftancıoğlu ifade vermeye çağrıldı. Bu hafta içinde ifade vermesi bekleniyor. 

Olayla ilgili Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarını çeken CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında ise ayrı bir soruşturma yürütülüyor. Suçlama özel hayatın gizliliğini ihlal.

İfade veren Özçağdaş, Altun'un evinin arkasındaki boş arazinin fotoğraflarını çektiğini belirtmiş, boş arazide kaçak yapı görmediğini söylemişti. 

 

kaftancoğlu fahrettin altun chp canan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı