İşte Migren Ağrısının Çözümü!

Görülme oranı kadınlarda daha yüksek olan migren, başladığı andan itibaren hastaların hayatını kabusa çeviriyor. Migren ağrısı hissedildiği anda ağrılar kendini işkenceye bırakmadan ıhlamur, zencefil, melisa otu, mercanköşk gibi bitki çayları ile müdahale edilmelidir.

İşte Migren Ağrısının Çözümü!
Bu içerik 161 kez okundu.

Nedeni henüz bilinmeyen baş ağrısı olan migren, ülkemizde her yedi kişiden birinde kendini gösteriyor. Migren ağrıları genellikle 4 ila 72 saat arasında devam ediyor. Orta ve şiddetli ağrı atakları şeklinde görülen migren, bazen bulantı ve kusmalara sebep olur. Kuru yemişler, baharatlar, salam, sucuk ve sosis gibi yiyeceklerin migren ağrısını tetiklediği gibi uyku düzenindeki değişiklikler, yüksek sesler, parfüm kokusu da migren ağrısına risk oluşturur.

Migren ağrısı başladığı anda önlem alınırsa günlerce işkence çekilmesinin önüne geçilir. Başınıza ağrı hissettiğiniz an karanlık ve sessiz bir odaya geçerek lavanta kokusu ile baş ağrısı hafifletilmelidir.  

Migren ağrısı başladıktan sonra kesinlikle kahve içilmemelidir. Ayrıca alkollü içeceklerden uzak durulmalıdır.

 Ihlamur, zencefil, melisa otu, mercanköşk gibi bitki çayları ile evde doğal yollarla migren ağrısı başlamadan çözüme kavuşturulabilir.

Migren ağrısını geçirecek bitkisel çaylar ise şu şekildedir;  

Ihlamur: Migren ağrısını hafifletici etkisi bulunan ıhlamur, çay şeklinde demlenerek tüketilmelidir.

Melisa Otu: Bir bardak sıcak suya melisa otu ekletilerek demlenir. Yatıştırıcı özelliği sahip olan melisa otu migren ağrısına iyi gelecektir.

Zencefil: Çay şeklinde içilecek olan zencefil, toz hali de günde 2 kere tüketilebilir. Hem migrene hem de mide bulantısına  iyi gelecek etkiler gösterir.

Mercanköşk: Antiviral ve antienflamatuvar özelliğe sahip mercanköşk, ılık bir çay olarak tüketilirse migren ağrısını rahatlatıcı etkiler gösterir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı