AK Parti’den o sözlere çok sert açıklama!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in TBMM'de yaptığı açıklamalara bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi Çelik,"Seçilmiş hükümeti 'rejim' olarak suçlamak bu vahşi Yassıada zihniyeti'nin ilk adımıdır. Bunlar tüm tarihleri boyunca 'demokrasiyi felç etme örgütü' olarak çalıştılar." dedi.

AK Parti’den o sözlere çok sert açıklama!
Bu içerik 113 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Yassıada zihniyeti” demokrasiyi felç etmek istediği zaman işe “rejim tartışması” açarak başlar. Seçilmiş hükümeti “rejim” olarak suçlamak bu vahşi zihniyetin ilk adımıdır. Bunlar tüm tarihleri boyunca “demokrasiyi felç etme örgütü” olarak çalıştılar.

Bunlar Türkiye’nin “anayasal rejimi”ni tanımazlar. Tek rejimleri “Yassıada rejimi”dir. O nedenle kendi zihniyetleri dışındaki her seçilmiş hükümeti “rejim” diye tanımlayarak demokrasiyi felç etmek isterler. Bütün tarihleri boyunca bunu yaptılar.

Geçmişte defalarca “rejim krizi” çıkarıp sonra askeri vesayeti ve yargı vesayetini davet ederek “demokrasiyi felç etme örgütü” olarak gizli iktidar sahibi oldular. Kafalarındaki rejimin Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimiyle hiç ilgisi yoktur; milli iradeye düşman “Yassıada rejimi”dir.

Bu demokrasi düşmanı zihniyet seçilmiş iradelerin hepsiyle aynı yöntemle kavga etti. “Kutuplaşma olmasın” derken kastettikleri şey, herkesin kendi “Yassıada rejimleri” etrafında hizalanmasıdır. Demokrasiye her saldırının arkasında bunların rejim krizi çıkarma gayretleri vardır...

Özel, tepki çeken açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Saray rejiminin sonu geliyor. O son Atatürk'ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaların, bütün bu liyakatsizliklerin de sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin. Bütün devlet memurları. Görevini devlet memuru gibi yapan devlet memurları. Hangi ülkeye hizmet ettiğini bilen çok değerli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar. O saatin en kıymetli çarkları da siz olursunuz. Eğer ki koltuğunuza liyakatla oturdunuz, devletinize sadakatla çalışıyorsanız."

Ömer Çelik Özgür Özel tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı