AK Parti kongrelerinde sosyal mesafe uygulanacak

AK Parti, koronavirüs salgını nedeniyle ertelediği kongrelerini başlatmaya hazırlanıyor. Kongrelerin de sosyal mesafeye uyarak Haziran ayının ilk haftasında başlanması planlanıyor.

AK Parti kongrelerinde sosyal mesafe uygulanacak
Bu içerik 605 kez okundu.

AK Parti, koronavirüs salgını nedeniyle ertelediği kongreleri “sosyal mesafe” ayarı ile Haziran'ın ilk haftasında yapmayı planlıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başkanlığında önceki gün video konferansla gerçekleştirilen AK Parti MYK’da ara verilen kongreler, Meclis’in çalışma takvimi ile koronavirüs tedbirleri başta olmak üzere normalleşme süreci, muhalefetin salgınla mücadeleye dönük manüpülatif girişimleri ele alındı. MYK’da 20 Mayıs’a kadar ara verilen Meclis çalışmalarının 2 Haziran’a kadar uzatılması benimsendi. Yine parlamento çalışmalarının 12 Temmuz’da yapılacak Meclis Başkanlığı seçimleri için temmuz ayında da sürmesi konusunda fikir birliği çıktı.

MYK’da ele alınan bir diğer konuyu ise koranavirüs nedeniyle ertelenen kongreler oluşturdu. Kongrelerin de haziran ayında sosyal mesafe korunarak yapılması planlanıyor. AK Parti, normalleşme sağlananınca kongrelerini öngörülen takvimi uyarınca tamamlamayı hedefliyor. Bu çerçevede hafta sonları toplanan kongrelerin hafta içine de yayılarak tamamlanması planlanıyor.

AK Parti kongre Haziran koronavirüs sosyal mesaje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı