1 Mayıs'a gölge düştü

DİSK Genel Merkezi'nde toplanan bir grup, polisin otobüsle götürme teklifine rağmen Taksim'e yürümek istedi. Gözaltına alınan 15 kişi serbest bırakıldı.

1 Mayıs'a gölge düştü
Bu içerik 52 kez okundu.

 

 

İstanbul Emniyet Müdürü Yardımcısı Haydar Özdemir uyardı, "Şu bulunduğumuz ortam sağlıklı değil" dedi, ancak onlar direndi.

Görüntüler, Devrimci İşçi Sendikalarının (DİSK) İstanbul Şişli'deki genel merkezi önünde kaydedildi. Aralarında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da bulunduğu bir grup, polisin otobüsle götürme teklifine rağmen Taksim'e yürümek istedi. 

Çerkezoğlu, "Bu kamu düzenini bozmuyor. Burada 25 kişinin Taksim'e gitmesi de kamu düzenini bozmaz. Bu konuda kararlıyız, yolumuzu açmanızı istiyoruz" dedi.

Polis, koronavirüs önlemlerini ve sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlattı. "İsterseniz araçlarla meydana gidebilirsiniz. Hatta aracınız yetersiz ise biz götürelim" dedi.

Uyarılara rağmen tansiyonun yükseldiği anlar oldu. Araçla gitmeyi reddeden grup sloganlarla yürüyüşe geçti. Güvenlik güçleri müdahale etti. Aralarında Başkan Arzu Çerkezoğlu'nun da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Grup, işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı yazılı bir açıklama yaptı.

Grubun, uyarılara rağmen yasal olmayan bir yürüyüşe kalkıştığını söyledi, "Ekiplere mukavemet gösterilmiş ve saldırılmıştır" dedi.

 

1mayıs disk polis barışatay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih şöleninde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih şöleninde konuştu
Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması Ankara’da izdihama sebep oldu!
Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması Ankara’da izdihama sebep oldu!