Beyaz saçlardan doğal yöntemlerle kurtulun

Tamamen doğal ve insan sağlığı açısından zararsız olan ürünlerle saçlardaki beyazlardan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız beyazlıyorsa bu yöntemi deneyin!

Beyaz saçlardan doğal yöntemlerle kurtulun
Bu içerik 433 kez okundu.

Saç beyazlaması birçok nedene bağlı olabilmektedir. Saçların fazla işlem görmüş olması, yaş, stres ve çevresel faktörler saçlarda beyazlamaya neden olabilmektedir. Çoğu insan beyazlarını kapatmak için saçını boyatmayı tercih etmiyor. Bu durumda doğal çözümler devreye giriyor.

İşte o doğal çözümler:

Köri Yaprakları

Köri yaprakları, saç pigmentlerinin daha koyu olmasını sağlamaktadır. Genelde köri yapraklarıyla Hindistan Cevizi yağı karıştırılarak uygulanmaktadır. Uygulanışı; Bir avuç kadar köri yaprağı bir yemek kaşığı Hindistan Cevizi yağında kaynatılır. Kaynatma işleminden sonra yağ süzülür ve soğumaya bırakılır.

Saçların diplerin uçlarına doğru masaj yapak sürülür. Yaklaşık kırk ya da kırk beş dakika kadar beklenir. Daha sonra saçlar yıkanır. Bu uygulama haftada bir ya da en fazla iki kez uygulanabilir. Başarılı sonuç alıncaya kadar devam edilmelidir. Bu uygulamanın yanı sıra; köri suyu içerek bu uygulama desteklenebilir.

Kına saçların beyazlamasını önler

En doğal ve güzel saç renklendirici, kınadır. Saçlara kuvvet verip parlaklık sağladığı gibi saçların beyazlamasını da önler. Uygulanışı; Bir avuç kına yaprağı ezilir. Buna üç çay kaşığı altın çilek tozu ilave edilir. Bu karışımın içine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı kuru kahve eklenir. Bu karışım saç diplerine kafa derisine işleyecek şekilde sürülür.Bir süre beklendikten sonra saçlar kurur. Saçlar, şampuanla iyice yıkanır. İki ile dört haftada bir bu karışım uygulanır.

Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu

Hindistan cevizi yağının saça faydaları kanıtlanmıştır. Bununla beraber, limonun saçları güçlendirdiği bilinmektedir. Uygulanışı; Eşit miktarlarda Hindistan Cevizi yağı ve limon suyu birbirine karıştırılır. Ölçü genelde üç çay kaşığıdır. Bu karışım saç derisine uygulanır. Yaklaşık üç ile beş dakika kadar masaj devam eder.

Masaj bittikten sonra bir saat kadar beklenir. Daha sona şampuanla yıkanır. Bu uygulamayla sonuç elde etmek için bu yöntemin her gün düzenli olarak yapılması gerekir. Bu uygulama aynı zamanda saçları besler ve daha hızlı uzamasını sağlar.

saç beyazlaması çözüm doğal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi