Corona virüs için bir açıklama daha

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve bütün ülkeleri alarma geçiren koronavirüsün kaynağı pangolin olarak açıklandı.

Corona virüs için bir açıklama daha
Bu içerik 153 kez okundu.

Çin’de başlayıp 28 ülkeye yayılan ve kontrol altına alınamayan koronovirüsün kaynağı ilk başta Çin’li uzmanlar tarafından yarasa ya da yılan olarak duyurulmuştu. Binlerce hayvanı inceleyen uzmanlar, koronavirüsün kaynağının yarasa ya da yılan değil pangolin olabileceğini duyurdu.

Şimdiye kadar 31 bin kişiye bulaşan ve 636 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün kaynağı olarak, Çin Tarım Üniversitesi uzmanları tarafından pangolin denilen bir memeli işaret edildi.

 

Pangolin nedir?

Ülkemizde pek ünlü olmayan, belki de yüzlerce insanın ölümüne sebep olan pangolin pullu bir karınca yiyen türüdür.

Pangolinler genellikle uzak doğuda görülen pullu, memeli bir hayvandır. Pangolinlerin en bilinen özellikleri ise gündüzleri kazdıkları çukurda veya ağaç kovuklarında saklanıp, geceleri avlanmasıdır.

Uzun dilleri ve pullarıyla da çok bilinen pangolinler uzun ve yapışkan dokulu dilleri sayesinde, termit, karınca, pupa, larva, yumurta gibi yuvada bulunan ne varsa kolayca toplayıp yerler. Midesinin kalın kaslı çeperi sayesinde karınca ve termitlerin bünyesindeki asitten etkilenmeyen pangolinlerin, nesli de tehlike altındadır.

koronavirüs Corona virüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı