Devlet tiyatrolarına taze kan!

TRT’nin deneyimli bürokratı Kudret Doğandemir, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.

Devlet tiyatrolarına taze kan!
Bu içerik 306 kez okundu.

Koronavirüs’ün kültür sanat üzerindeki olumsuz etkilerine Dünya ve Türkiye genelinde çözüm arandığı şu günlerde Devlet Tiyatroları’nın yönetim kademesine TRT’den bir transfer gerçekleşti. Uzun yıllar habercilik deneyimindeki başarıları ile göz dolduran ve yılların televizyonculuk deneyimine sahip olan, TRT Haber, TRT Eğitim ve TRT Yayın Denetleme eski Dairesi Başkanı Kudret Doğandemir Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi.


Mesleğe Türkiye’nin seksenli yılların sonundaki terörle mücadele döneminde başlayan ve o dönemde Diyarbakır Haber Müdürlüğü’nde muhabir olarak görev yapan Doğandemir, Körfez Krizi’nde uzun süre savaş bölgesinde bulundu. Meslek hayatı boyunca sayısız yurtdışı görevlerinde bulunan Doğandemir iyi derecede İngilizce biliyor.


Yıllarca TRT Parlamento Haber Müdürlüğü görevini sürdüren Doğandemir, 2013 yılında Tarım ve Orman Bakanı Basın Müşavirliği’ne getirildi. Geçen iki yılın ardından TRT’ye dönen Doğandemir, Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptı. 2016 Ocak ayında TRT Haber Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kudret Doğandemir TRT Haber Kanal Koordinatörlüğü görevini de birlikte sürdürdü. Haber kanalındaki başarıları ile TRTHABER’den sık sık söz ettiren Doğandemir, 2018 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığına getirildi. Burada ise Türkiye’de ve Dünya’da Yerel ve Uluslararası Medya’ya öncülük ederek Uluslararası Televizyon Haberciliği (Making Television News) eğitimlerini yönetti.
Gazi Üniversitesi İktisadi-İdari Bilimler Kamu Yönetimi mezunu ve Televizyon Haberciliği konusunda sayısız ödüllere sahip olan Doğandemir, Evli, 2 çocuk babası ve 1966 Yozgat doğumludur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi