Google'nın eski CEO'su:Ofisler küçülmek yerine daha da büyüyecek!

Google'nın eski CEO'su Eric Schmidt, koronavirüs salgını sonrası ofislerin küçülmek yerine daha da büyüyeceğini düşündüğünü söyledi.

Google'nın eski CEO'su:Ofisler küçülmek yerine daha da büyüyecek!
Bu içerik 373 kez okundu.

Google'nın eski CEO'su Eric Schmidt, katıldığı bir etkinlikte konuştu. Schmidt’e göre ofislerde daha az insan bulunmasına rağmen çalışanlar daha fazla alan talep edecek.

İnsanların sosyal mesafeye verdikleri önemin artığına dikkat çeken 65 yaşındaki Schmidt, "Bence ofisten talep ettiğimiz alan azalmayacak ve artacak. İnsanlar sosyal mesafe istiyor. İnsanlar toplu taşımada çokça vakit geçirmek istemeyecek ve iş için uzun seyahatlerden uzak duracaklar. Gelecekte toplama ve dağıtım ağları üzerine düşünmek zorunda kalacağız. İşlerin nasıl yürüyeceğini yeniden düşünmemiz gerekecek" dedi.

10 yıl boyunca Google'ı yöneten ve 15 milyar dolarlık serveti bulunan CEO Schmidt, "Olaya çalışan olarak baktığınızda, ofiste bulunan insanların bazıları ölüyor, diğerleri de ölme korkusuyla işe gitmek istemiyorlar. Bu yüzden esnek planlanlamalara ihtiyaç duyulacak. Üç dört çalışanın olduğunu düşünün biri ofise giderken diğeri dışarıdan çalışacak biri ofise gidecek. Bir başkası ise yerel çalışma alanında bulunacak. Bu kişiler sürekli yer değiştirecek" açıklamasını yaptı.

Schmidt'e göre çalışma alışkanlıklarının değişmesiyle büyük şehirlere duyulan ihtiyaç da dönüşecek.

Eric Schmidt google koronavirüs ofis sosyal mesafe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi