Bez maske ihracatında ön izin şartı aranmayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Tekstil-hazır giyimde küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez maske ihracatında ön izin şartı aranmayacak." dedi.

Bez maske ihracatında ön izin şartı aranmayacak
Bu içerik 251 kez okundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, piyasaya sunulan tıbbi ve cerrahi maskelerin ihracatına Sağlık Bakanlığından ön izin alınması uygulaması, son dönemde Türkiye'de artan maske ihtiyacının karşılanmasına ve sağlık çalışanlarının tam donanımlı olarak COVID-19 hastalarına hizmet sağlamasına önemli katkı sağladığını belirtti. 

Bakan Pekcan açıklamasını şöyle sürdürdü: 

"Ticaret Bakanlığı olarak ihracatçı sektörlerimizin pandeminin dünya ekonomisinde yol açtığı tahribatı en az zararla atlatmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Türkiye, bir yandan sağlık hizmetlerinin gerektirdiği tıbbi ekipmanlarda yurt içi talebi karşılarken, aynı zamanda dünyanın önde gelen tekstil ve hazır giyim üreticilerinden biri olarak bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maskenin uluslararası piyasada en büyük tedarikçisi olabilecek alt yapıya sahiptir. 

Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim."

ruhsarpekcan ekonomi maske ticaret türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi