İstanbul Eğitime Armağan Derneği, Çevre Şehircilik ve Gıda Sanal Konferansı Düzenledi

İstanbul Eğitime Armağan Derneği, İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in katılımıyla Çevre, Şehircilik ve Gıda Sanal Konferansı düzenledi.

 İstanbul Eğitime Armağan Derneği, Çevre Şehircilik ve Gıda Sanal Konferansı Düzenledi
Bu içerik 390 kez okundu.

İstanbul Eğitime Armağan Derneği’nin düzenlediği Çevre, Şehircilik ve Gıda Sanal Konferansı, İSTEAD Genel Başkanı Mert Şener, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ve Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in katılımıyla gerçekleşti.

Konferansta konuşan Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin, dünya tarihine bakıldığındada salgınlardan sonra bir kıtlık maydana geldiğini belirterek, “Bu anlamda Tarım ve Orman Bakanlığı olarak özellikle ülkemizin gıda arzı anlamında hiçbir sorun yaşamaması noktasında önlemlerimizi aldık. Zaten Türkiye’nin tarımsal ve hayvansal üretimi bakımından kendine yeter bir ülke. Bundan dolayı da bu süreci avantajlı olarak yürütüyoruz” dedi.

Mevsimlik İşçi Hareketlerini Sorunsuz Gerçekleştirerek Üretimin Aksamamasını Sağladık”

https://haberlerweb.com//files/uploads/6b73aa3cc5.jpg

Bu süreçte önemli olan tarımsal üretimin devamlılığı diyen Metin, “Bu noktada en büyük problem işgücünde çıktı. Türkiye’de hasadı gelen ürünlerde mevsimlik işgücü gerekiyor. Bu mevsimlik işgücü hareketinin düzenli olarak yapılması gerekiyordu. Bu işçi hareketlerini Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte sorunsuz olarak gerçekleştirerek üretimin aksamamasını sağladık” şeklinde konuştu.

Konferansta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş ise, Çin’de ve diğer ülkelerde Covid-19 vakalarının görüldüğü zaman dezenfektan maske ve termal kamera anlamında tedbirler aldıklarını kaydetti.

Mert Şener İstanbul Eğitime Armağan Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi