Siyonist Başbakan yemin törenini erteledi!

İsrail Başbakanı Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin yemin töreni, Netanyahu talebi doğrultusunda Pazar gününe ertelendi.

Siyonist Başbakan yemin törenini erteledi!
Bu içerik 35 kez okundu.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun partisi Likud'un bazı milletvekillerinin kendilerine önerilen bakanlıkları beğenmediği gerekçesiyle  yemin töreninin  son dakikada ertelendiğini bildirdi. Yemin törenini 3 gün erteleyen Başbakan Netanyahu, yeni yapılan anlaşma kapsamında 18 ay sonra koltuğunu Benny Gantz'a bırakacak. Netanyahu ile Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz'ın kuracağı koalisyonun üyelerinin ise dün akşam yemin ederek göreve başlaması planlanıyordu.

Dönüşümlü koalisyon formülü

Öte yandan, üç yıl süreli anlaşma ile kurulacak Likud ve Beyaz-Mavi koalisyonunda ilk 18 aylık süreçte Netanyahu başbakanlık görevini sürdürecek. Sonraki 18 aylık süreçte ise görevi Ganz'a teslim edecek. "Acil birlik hükümeti" adı verilen koalisyonda Netanyahu'nun başbakan olduğu süreçte Gantz Savunma Bakanlığı, Mavi-Beyaz'ın iki numaralı ismi Gabi Ashkenazi ise Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturacak.

Benjamin Netanyahu yemin töreni erteleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı