Genç Girişimci Eda Kurt’un markasına yemeksepeti.com’un kurucusundan 12.5 milyon TL yatırım!

Genç kadın girişimci Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında bulunduğu temizlikyolda.com’a Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’dan 12.5 milyon TL yatırım yaptı.

Genç Girişimci Eda Kurt’un markasına yemeksepeti.com’un kurucusundan 12.5 milyon TL yatırım!
Bu içerik 536 kez okundu.

2013 yılında kurulan ve genç kadın girişimci Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında olduğu şirket temizlikyolda.com, Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’dan 12.5 milyon TL yatırım aldı.

Eda Kurt’un girişimi 41 yatırımcıya ulaşırken, yatırımcı sayısı Türkiye Startup ekosisteminde rekoru elinde bulunduruyor.

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın yanı sıra, Türkiye’nin ve dünyanın en bilindik yatırımcılarından 7 yılda toplam 5 farklı turda milyonlarca dolar değerleme ile yatırımlar aldıklarını kaydeden Kurt, yatırımcılarının arasında Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) ve Evtiko’nun kurucusu Sina Afra, kariyer.net’in eski CEO’su Yusuf Azoz, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve milli basketbolcu Sinan Güler gibi isimlerin olduğunu ifade etti.

temizlikyolda.com’un verdiği hizmetlere de değinen Kurt, “Temizlik üzerine kurmuş olduğumuz Temizlikyolda markası, bünyesinde deneyimli personellere sahip birçok temizlik şirketi bulunduruyor. Biz de büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ederek ev ve ofis temizliği ile müşterilerimize temizlik hizmeti veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Suudi Arabistan olmak üzere birçok ülkeye teknolojiihraç ediyoruz

Türkiye’de temizlik sektörünün, Yemeksepeti olmak için yola çıktıklarını söyleyen genç girişimci Eda Kurt, “İlerleyen zamanlarda başta Suudi Arabistan olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdik. Büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ediyoruz, şirket yönetim panelleri gibi konularda yazılımsal olarak destek sağlıyoruz” dedi.

Arap Yarımadası’nda yakaladıkları başarı modelini yakında Avrupa’da hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Kurt, ilk hedeflerinin Almanya, Hollanda ve Avusturya olduğunu söyledi.

“Youtube’da 5 milyondan fazla izlenmeyi geçtik

Girişimci kimliğinin yanı sıra youtuber ve influencer olarak da tanınan Eda Kurt, “Youtube’da birbirimizi çok sevdiğimiz ve %99’u kadınların oluşturduğu 50 binden fazla abonem var” şeklinde konuştu.

Kurt, toplamda 5 milyondan fazla izlenmeyi geçtiklerini ve hızla büyük bir topluluk olmaya doğru devam ettiklerini belirterek, “Düzenli olarak haftada en az iki video paylaşıyorum ve aldığım olumlu yorumlar ile görüyorum ki, takipçi kitleme bir şeyler katabildiğim için çok mutluyum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi