Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 5 milyonu geçti

Dünya genelinde koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 5 milyonu, iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 970 bin kişiyi geçti.

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 5 milyonu geçti
Bu içerik 243 kez okundu.

 

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 5 milyonu aştı. Hastaların 1 milyon 970 bini iyileşti. Virüs nedeniyle 322 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Çin'de 6 yeni vaka rapor edildi. Hastanelerde tedavi gören sadece 85 hasta kaldı. Ülkede, virüsün kaynağı olarak görülen yasadışı yabani hayvan ticaretinin önüne geçmek için yeni adımlar atıldı. Tüketimi yasaklanan hayvanların ticaretini bitirmek için köylülere nakit teşviki de yapılıyor

Çin ile virüsün kaynağına ilişkin bağımsız soruşturma isteyen Avustralya arasındaki gerginlik de tırmanıyor. Pekin, etin ardından Avustralya'dan ithal ettiği arpa ve buğdaya da kısıtlama getirdi.

Rusya'da resmi açıklamaya göre, can kaybı 2 bin 800'ü aştı. Vaka sayısının 299 bini geçtiği ülkede, hastaların yüzde 25'i sağlığına kavuştu. Kremlin, koronavirüs tedavisi gören Başbakan Mihail Mişustin'in de iyileşerek görevine döndüğünü duyurdu.

Ülkede işsizlerin sayısı artıyor. Rusya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 1 milyon 600 bin kayıtlı işsiz bulunduğunu, sayının mayıs ve haziranda 2,5 milyona çıkabileceğini ifade etti. Rusya'nın 27 bölgesinde ise karantina kısıtlamaları da gevşetilecek.

İran'da resmi verilere göre, vaka sayısı 124 bini aştı, hastaların 97 bini iyileşti. 7 bin 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Başkent Tahran'da 4 orman parkı açıldı.

covid19 pandemi sondakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi