Twitter Trump’ı kısıtladı

Trump, Minneapolis şehrinde devam eden protestolar için ateş açmakla tehdit etti.

Twitter Trump’ı kısıtladı
Bu içerik 509 kez okundu.

Polis tarafından gözaltına alınmak isterken öldürülen 46 yaşındaki George Flyod için adalet arayışıyla başlayan protesto gösterileri, polis müdahalesi sonrası daha da şiddetlenirken göstericiler binaları ateşe verdi.

TRUMP "ATEŞ AÇMAKLA" TEHDİT ETTİ

Floyd’u öldüren polis memurunun görev yaptığı merkeze de giderek eylemlerin dozunu arttıran göstericilerle baş edemeyen polis kuvvetlerine destek amaçlı, Ulusal Muhafızlar da göreve çağrıldı.

Dinmeyen olayların üzerine, geçtiğimiz günlerden itibaren Twitter’la, ifade özgürlüğünün kısıtlandığı iddiasıyla savaş halinde olan Trump, oldukça tepki çeken bir tweet attı.

TWEET'TE "HAYDUT" BENZETMESİ

Polis cinayetine kurban giden Flyod için adalet arayan protestocuları hedef alan Trump, attığı tweet’te protestocular için "thug" (haydut) kelimesini kullandı.

Tweet’inde "Bu Haydutlar, George Floyd'un anısına saygısızlık ediyor ve ben buna izin vermeyeceğim. Az önce Vali Tim Walz'la konuştum. Ona, ordunun her koşulda arkasında olduğunu söyledim. Bir zorluk çıkması halinde kontrolü ele alacağız. Yağma başlarsa ateş de başlar. Teşekkürler.” İfadelerini kullanan Trump, göstericilere ateş açma tehdidinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi