Bakanlar kurulu toplanıyor! Kısıtlamalar sürdürülecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, korona virüs önlemleri doğrultusunda son kez video konferans yöntemiyle toplandı.

Bakanlar kurulu toplanıyor! Kısıtlamalar sürdürülecek mi?
Bu içerik 238 kez okundu.

Toplantı sokağa çıkma kısıtlamaları, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma imkanı, şehirlerarası seyahatler ile bazı ekonomik paketler üzerine olacaktır. Bahsi geçen bu konular hakkında yeni kararlar ve ekonomik paketler masada olacaktır dendi.

 Korona virüs nedeniyle bir süredir video konferans yöntemiyle toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi önlemler doğrultusunda son kez bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın önümüzdeki hafta Ankara'ya geçmesiyle birlikte, toplantıların yüz yüze yapılması bekleniyor. Kabine toplantısı saat 15.10’da Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirildi.

İşte toplantıda bahsi geçen açıklamalar;

Seyahat Yasağı

 15 günlük periyotlar halinde uzatılan şehirlerarası seyahat yasağı 3 Haziran'da sona eriyor. Diğer yandan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için belirli günlerde sokağa çıkma imkanı da görüşülecek. Toplantıda bu uygulamaların bir süre daha devam ettirilmesi görüşülecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde 20 yaş altı vatandaşlara seslenerek, "Bir süre daha sabırlı olalım" mesajını vermişti. Diğer yandan 65 yaş üstü vatandaşlara verilen seyahat izninin, 20 yaş altı vatandaşlara da verilebileceği ifade edildi.

Sokağa Çıkma Kısıtlaması

 Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları da toplantıda görüşülecek konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri yönünde alınması beklenen kararda, sokağa çıkma kısıtlamalarının bir süre daha devam ettirmesi bekleniyor.

Ekonomik Paketler

 Toplantıda ele alınması beklenen bir diğer konuda restoran ve kafelerin açılması olacak. Korona virüsün kontrol altına alınması sonrası, sosyal mesafeye dikkat edilmesi şartıyla restoran ve kafelerin tekrar açılması da görüşülecek.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantının ardından açıklama yapması bekleniyor

Pandemi Hastaneleri Açılıyor

Korona virüs salgının başlaması sonrası Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe'ye 45 gün içerisinde inşa edilmesi planlanan pandami hastaneleri tamamlandı. Hastaneler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un fethinin 567'nci yıldönümü olan 29 Mayıs'ta Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yapacak. 31 Mayıs Pazar günü de Yeşilköy'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş hastanelerinin açılışını gerçekleştirecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi