Aloe Vera’nın faydaları saymakla bitmiyor!

Cilt bakımı için en etkili bitkilerden biri olan Aloe Vera’yı birçok insan da güzellik için kullanmaktadır. Bu bitkinin faydaları saymakla bitmemektedir. Kullanılan alanları çok geniştir. Tıp dünyasının önerdiği bir bitki olmakla birlikte evlerde süs bitkisi olarak da kullanılmaktadır.

Aloe Vera’nın faydaları saymakla bitmiyor!
Bu içerik 544 kez okundu.

Ülseri tedavi ediyor

Aloe Vera oral ülserleri tedavi etmektedir. Aloe vera kullanımı bazı durumlarda kullanıma göre değişiklikler göstermektedir. Başlangıç olarak taze aloe yapraklarını yıkamalısınız. Ardından kurutmalı ve bunları öğretmelisiniz. Ülserin aloe vera ile tedavisi etkili, basit ve kolaydır. Aynı zamanda toksik yan etkileri de yoktur.

Sivrisineklere karşı Aloevera

Sivrisinek ısırılan aloe vera ile tedavi edilmektedir. Taze aleo vera bitkilerini yıkamalısınız. Ardından ısırıklı bölgeye uygulamalısınız. Cildinize faydası bulunmaktadır. Ayrıca yan etkisi bulunmamaktadır. Aloe vera kaşıntılı bölgelerede uygulanmaktadır. Bu uygulama ile ucunuzdaki egzama ve mantar içinde uygulana bilmektedir.

Yüksek tansiyon için Aloe Vera…

Yüksek tansiyona aloe vera ile müdahale edilmektedir. Aloe vera yaprakları yıkanır ve ince ince kesilerek yıkanır ardından sıcak u ile içilir. Günde 15 gram kadar kullanılabilmektedir. Ayrıca gözlere sürülerek etkili görme sağlanmaktadır. Bu etkili mucize her konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Yüzünüze Aloe Vera uygulayın

Yüzünüze uygulayabileceğiniz en iyi güzelleştirici olan bir tanesidir. İki aloe vera alın, yaprakları çıkarın ve yıkayın, daha sonra yapraklarını kesin, daha sonra yüzünüze sürerek uygulayınız. Yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra yıkayınız. Yıkama işlemi bittikten sonra cildinizi beyaz ve yumuşak göreceksiniz. Ayrıca nemlendirici su hazırlayabilirsiniz. Aloe vera suyunu bir kavanoza koyarak her gün pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Böylece cildiniz nemli kalmaktadır.

Aloe Vera İle Kabızlık Ve Yanıklar için de kullanılıyor

Çok çeşitli alanlarda kullanılan aloe vera değişik hastalıklara da iyi gelmektedir. Bu hastalıkların içinde kabızlık ve yanıklarda bulunmaktadır.

Nasıl uygulanır?

Aloe vera yaprakları ince bir şekilde kesilerek doğranır.

Günde 3 defa, her yemekten önce 1o gram olarak ılık kaynamış su ile demlenir ve içilir.

Her gece yatmadan önce 5 gram taze aloe yaprağını 30 gram bal, kaynamış su ile karıştırarak içebilir ve kabızlık rahatsızlığına iyi gelir.

Yanma çok ciddi değilse, taze aloe yapraklarını soyarak jel kısmını kullanabilirsiniz.

Yanmış cilde her zaman uygulayabilirsiniz.

Bu kullanım ile aleo vera bitkisinin çok güçlü bir ilaç olduğu anlaşılmaktadır.

Bu bitkinin yan etkileri bulunsa da çok fazla olmamaktadır. Bu bitkiyi kullanırken mutlaka araştırmalar yapmalısınız. Bu sizin sağlığınız açısından çok önemli olmaktadır.

Aloe Vera faydaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi