Sigara izmaritlerini toplarken kendini çeken isimle buluştu!

Kaldırım taşları arasındaki sigara izmaritlerini toplarken ki görüntülerle hafızalara kazınan Zeytinburnu Belediyesi Temizlik işçisi Cevat Gençoğlu, o anları sosyal medyada paylaşan Reda Erdem ile ‘Dünya Çevre Günü'nde bir araya geldi.

Sigara izmaritlerini toplarken kendini çeken isimle buluştu!
Bu içerik 428 kez okundu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü Zeytinburnu Belediyesi’nde özel bir buluşmaya ile kutlandı. 15 Mayıs 2020 tarihinde Zeytinburnu Belediyesi’nde çalışan temizlik işçisi Cevat Gençoğlu’nun kaldırıma sıkışan sigara izmaritlerini temizlerken ki görüntüleri sosyal medyada gündem konusu olmuştu. Gençoğlu’nun o fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan Reda Erdem isimli genç kız, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Cevat Gençoğlu ile Zeytinburnu Belediyesi’nde bir araya geldi.

Evlenme isteğine kayıtsız kalmadı

 Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy bu ikiliyi makamında kabul ederek kendilerine çiçek ve plaket takdim etti. Ayrıca Cevat Gençoğlu’nun evlenme isteğine de kayıtsız kalmayan Başkan Arısoy, Gençoğlu’nun babasıyla konuşarak kendisine yardımcı olacaklarını belirtti.

Hissiyatı yansıtan bir fotoğrafa konu oldu

Çekilen fotoğraf karesinin çok anlamlı olduğunu bir kez daha hatırlatan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Reda hanım hem Zeytinburnu’nda, hem İstanbul’da, hem de Türkiye’de temizlik olgusunun önemine dikkat çekti. Yere attığımız çöpün nasıl geri toplandığına dair çok hoş bir kare yakaladı. ‘Dünya Çevre Günü’ vesilesiyle temizliğin önemini bir kez de burada hatırlayıp, kendilerine küçük bir hediye takdimiyle teşekkür etmek istedik. Cevat kardeşimiz Zeytinburnu’nda 500 kişilik temizlik ordumuzun bir neferi ama gerçekten çok hissiyatı yansıtan bir fotoğrafa konu oldu.” dedi.

Eğitim ailede başlar

Ailelerin çocuklarını yere çöp atmama noktasında bilinçlendirmesi gerektiğini belirten Reda Erdem, “Ders çalışıyordum Cevat Bey’i gördüm. Görünmemek için perdenin arkasından çektim. Paylaştım belediyeyi etiketledim. Temizlik konusunda en büyük sorumluluğun ve eğitimin ailede başladığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Arısoy: “Ağaçlarımız Millet Bahçesi’nde yaşayacak”

Dünya Çevre Günü vesilesiyle bir müjde daha veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu’nda Askeri Lojmanlar’ın yıkılarak 120 bin metrekarelik alanın Millet Bahçesi’ne dönüştürülme çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek; “Alanımızda yıkım işlemlerinin tamamı bitmiş bulunmakta. Molozların taşınma süreci devam ediyor. Taşıma işlemi tamamlandıktan hemen sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın belirlemiş olduğu yüklenici firma inşaat faaliyetlerine başlayacak. Bilindiği üzere bu bölgede 30-50 yıllık ağaçlarımız vardı. Daha önce bunları tekrar Millet Bahçe’mize kazandıracağımızı, belirtmiştik. Projeye göre ağaçlarımızın bir kısmı bu alanda tekrar çevreye kazandırılacak, bir kısmı ise Orman Bakanlığı’mızın belirlediği bölgeye taşınarak korunmaya devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Cevat Gençoğlu Cevat Gençoğlu Reda Erdem Dünya Çevre Günü Zeytinburnu Belediyesi Ömer Arısoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi