Instagram'ın popüler özelliği Twitter'da test ediyor

Snapchat ile başlayan hikayeler özelliği ilk olarak Instagram tarafından kopyalandı ve sosyal medyanın tamamına yayıldı. Twitter tarafından test edilen 'fleets' isimli özellik şimdi de Hindistanlı kullanıcılara açıldı.

Instagram'ın popüler özelliği Twitter'da test ediyor
Bu içerik 459 kez okundu.

Sosyal medyanın en popüler mecralarından olan Twitter uzun yıllardır tasarımsal olarak pek bir değişiklik yapmamıştı. Instagram'ın Snapchat'ten aldığı hikayeler özelliği daha sonra tüm sosyal medya platformlarında karşımıza çıksa da Twitter bundan muaftı. Ancak Twitterda bir süredir hikayeler benzeri 'fleets' isimli bir özelliği test ediyor.

Brezilya ve İtalya'da bir süredir kullanılan 'fleets' şimdi de Hindistan'da kullanıma sunuldu.

Twitter'ın Hindistan genel müdürü Manish Maheshwari yaptığı açıklamada, “Hindistan, dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen kitle pazarlarımızdan biri olduğu için Twitter için önemli. Fleets denemesini Hindistan'a getirmekten ve bu yeni ürünü deneyimleyen dünyanın ilk üç ülkesinden biri olmaktan heyecan duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Fleets'te 280 karakter sınırı da dahil olmak üzere bazı tipik Twitter kısıtlamaları geçerliliğini koruyor. Ancak bunlar klasik tweet'lerden farklı, örneğin bir fleet'i retweet edemiyor veya beğenemiyorsunuz. Bununla birlikte, emojilerle tepki verebilir veya DM'lere cevap verebilirsiniz.

Haber7

 

Instagram twitter fleets
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi