Peskov: Kendi güvenliğimiz için önlemleri almak zorundayız

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, “NATO’nun askeri alt yapısı sınırlarımıza yaklaştıkça daha dikkatli davranıyoruz. Kendi güvenliğimizi sağlamak için önlemler almak zorundayız” diye konuştu.

Peskov: Kendi güvenliğimiz için önlemleri almak zorundayız
Bu içerik 173 kez okundu.

Peskov, NATO’nun askeri alt yapısını genişletmesine yönelik başkent Moskova’da gazetecilere açıklamada bulundu. NATO’nun Ukrayna’ya Geliştirilmiş Fırsatlar Ortağı statüsü verilmesine ilişkin açıklama yapan Peskov, “NATO'nun diğer ülkeler üzerindeki etki alanını genişletme adımları Avrupa'daki istikrarı ve güvenliği artırmıyor” şeklinde konuştu. Moskova yönetiminin, birliğin Rusya sınırına olan yakınlığını iyi bildiğini ifade eden Peskov, “Buna dikkat ettik” dedi.

Peskov açıklamasında, “NATO’nun askeri alt yapısı sınırlarımıza yaklaştıkça daha dikkatli davranıyoruz. Kendi güvenliğimizi sağlamak için önlemler almak zorundayız. NATO'nun farklı formatlarda yeni ülkeleri içine almasıyla ilgili süreçleri dikkatle takip ediyoruz. Bunun Avrupa’da güvenliği ve istikrarı güçlendirdiğine inanmıyoruz” ifadelerini kullandı. NATO Sözcüsü Oana Lungescu, Cuma günü yaptığı açıklamada Ukrayna’ya Geliştirilmiş Fırsatlar Ortağı statüsü verldiğini açıklamıştı.

Moskova Dmitry Peskov NATO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa bu sene ilk kar yağışını bugün gördü
Bursa bu sene ilk kar yağışını bugün gördü
Trump, ABD’den kaçacak mı?
Trump, ABD’den kaçacak mı?