SGK ile Kamu bankaları promosyon pazarlığına başladı

Promosyon süresinin dolmasının ardından yeni dönem için emekliye ne kadar promosyon ödeneceği konusunda SGK ile kamu bankaları arasında pazarlıklar başladı.

SGK ile Kamu bankaları promosyon pazarlığına başladı
Bu içerik 105 kez okundu.

3 yıl önce Şubat ayında emekliye verilen promosyonun süresi şubat ayında doldu. Kamu bankaları yöneticileri yeni dönem görüşmeleri için masaya davet edilerek SGK ile kamu bankaları arasında pazarlıklar başlamış oldu. Daha önce de kamu bankaları ile anlaşma sağlandıktan sonra özel bankalarda kendi isteğiyle pazarlığa uymuşlardı.

Pazarlıkta belirlenecek rakamlar minimum seviyeleri oluşturacak ve isteğe göre  bankalar bu tutarın üstüne çıkarak, emeklilerin maaşlarını daha verimli hale getirebilecekler.

 Emekliler pazarlıkta temsil edilmek istiyor

Emekliler bu yıl yapılacak olan promosyon pazarlıklarında masada temsil hakkı istiyor.  Türkiye Emekliler Platformu, SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasında yapılacak emekli promosyonu pazarlık görüşmelerine katılma talebinde bulundu.

Banka promosyonlarının emekliler ile çalışanlara aynı oranda verilerek yıllık olarak ödenmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Emekliler Platformu dönem sözcüsü Satılmış Çalışkan, bankaların da bu gerçeği görüp emeklilere tatmin edici bir miktarda katkı vermesi gerektiğini kaydetti.  

Emekliye promosyon ödemeleri Şubat 2017'de başlamıştı. SGK ile bankalar arasında yapılan anlaşmaya göre, bin lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira, 1000-2 bin lira arasına 375 lira, 2 bin TL üzerine 450 lira promosyon verilmesine karar verilmişti. Verilen promosyonlar karşılığında, emekli aylıklarının 3 yıl için aynı bankalarda tutulması şartı bulunuyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak