Türkçe Rap’in Albüm gecesi

13 Şubat’ı 14 Şubat’a bağlayan gece saat 00.00’da Türkçe rap sevenler için müthiş albümler yayınlanacak.

Türkçe Rap’in Albüm gecesi
Bu içerik 1026 kez okundu.

13 Şubat’ı 14 Şubat’a bağlayan gece saat 00.00’da Türkçe rap sevenler için müthiş albümler yayınlanacak.

Beklenen Albüm Geliyor

2 Sene önce vefat eden, yaşasaydı 20 yaşında olacak olan Vio’nun önceden kayıt edilmiş şarkılarından ve İnstagram canlı yayınlarından kesilerek hazırlanan “YanYol Pt 1” albümü bu gece sevenleriyle buluşacak. Dinleyicilerin uzun zamandır beklediği albümde Ceza, Patron, Tepki, Ayben, Kamufle, Aspova ve çocukluk arkadaşı modd yer alacak. Albüm kendisinin de bulunduğu, mahallesinde bulunan MOB Plak şirketinden yayınlanacak.

Vio Kimdir?

2000 yılında dünyaya gelen Vio, gerçek ismi ile Aşkın Mert Salcıoğlu ilkokul döneminde rap ile ilgilenmeye başlamıştır. Gelecek yıllarda rap dünyasında sıkı çalışmalara imza atması beklenmekte idi. Ancak Aşkın Mert Salcıoğlu çok genç yaşta vefat etmiştir.

Evinde iken gecenin ilerleyen saatlerinde kalbinin durduğu açıklanmış ve acil servise kaldırılmıştır. Ancak acilde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamamıştır. Ölüm sebebi ile ilgili olarak hastaneden yapılan açıklama ani kalp durması olarak belirtilmiştir. Birçok yerde acaba uyuşturucu vb. bir maddenin kullanımı gibi sebeplerden dolayı yaşamını yitirme ihtimali var gibi mesajlar paylaşılmıştır. Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Henüz 18 yaşında gencecik yaşta iken hayata gözlerini yummuştur.

Vefatının ardından 01 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Beylikdüzü Kavaklı Camiinden kaldırılan naaşı, öğlen namazının ardından defnedilmiştir.

Vio Sensei, O Ses Türkiye’ye katılarak ismini duyuran Tepki’nin M.O.B ekibinde müzik hayatını sürdürmüştür. Vefatının ertesi gününde Hoşgeldin Mahalleme isimli şarkının videosunun yayınlanması planlanmış, ancak sevenleri ile buluşacağı günün öncesinde maalesef yaşamını yitirmiştir.

Bir Diğer EP Khontkar’dan

Khontkar da 14 Şubat’ta albüm(EP) çıkaracak sanatçılardan bir diğeri. 13 Şubatı 14’e bağlayan gece 00.00’da “Trap Khont” albümünü piyasaya sürecek olan Khontkar, sevenlerinin beklentisini karşılayabilecek mi merak konusu.

Murda’da Furya’ya Katıldı

Murda’da aynı gün albüm yayınlayacak sanatçılardan biri. Kızının ismini verdiği “Doğa” albümünü yayınlayacak olan Murda, şarkı kapağında her bir şarkıda kızının ayrı fotoğrafını kullanan Murda albüm için yapılan afişte “Kızım, Aşkım, Balım. Sadece sen varsın.” cümlesini kullanarak kızının gözünde ne kadar değerli olduğunu takipçilerine göstermiş oldu. Ezhel ile yaptığı feat’den sonra bir anda önü açılan ve Türkiye piyasasına giriş yapan Murda şu an da Spotify rakamlarına bakıldığı zaman Türkiye’de en çok dinlenen sanatçı konumunda.

Albümdeki Şarkılar ise Şöyle:

1-50M’s

2-Rüya feat. Ronnie Flex

3- Şimşek

4- Eh Baba

5- Nereye Kadar

6- Doğa

7- Güneş feat. Zeynep Bastık& Idaly

8- Eşkıya feat. Summer Cem

9- Pahalı

10- Pırlanta feat. Ezhel

11- Halter feat. Eno

12- Dondurma 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
Romatizma Hastalarının Mutlaka Tüketmesi Gereken Gıdalar
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı
TikTok CEO'su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı