Whatsaap’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Sosyal Medya’nın en büyükleri arasında yer alan Facebook’un bünyesinde bulunan Whatsapp’ın aktif kullanıcı sayısı belli oldu.

Whatsaap’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Belli Oldu
Bu içerik 124 kez okundu.

Aktif Kullanıcı sayısını açıklayan WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulaması ünvanını korudu. İngiliz Daily Mail gazetesinin yayınladığı habere göre, Facebook'un 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın alarak bünyesine kattığı WhatsApp 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştı.

WhatsApp geçtiğimiz Android uygulama mağazası olan Google Play'de 5 milyar indirilme barajını aşmıştı. WhatsApp bu barajı açan ilk uygulama değil. Geçtiğimiz aylarda Facebook bu barajı aşarak, Google uygulaması olmayan ve bu indirme rakamına ulaşan ilk uygulama olmuştu.

Cihazın bazı telefonlarda otomatik olarak indirilmiş olmasının bu sayıyı az da olsa etkilediğini gösteriyor.

WhatsApp Ne Zaman Kuruldu?

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği, Ağustos 2012'den Ocak 2013'e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500'e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak