Çin’den Gelen Vatandaşların Karantinası Yarın Bitiyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Korona virüsünden sonra Çin’de yaşayan vatandaşlarımız, özel bir uçakla Türkiye’ye getirilip 15 gün karantinaya alınmıştı. Karantina süresi yarın dolacak ve vatandaşlarımız yarın hastaneden çıkış yapacak.

Çin’den Gelen Vatandaşların Karantinası Yarın Bitiyor
Bu içerik 41 kez okundu.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Korona virüsünün ardından Vuhan’dan tahliye edilerek Ankara Zekai Tahir Burak hastanesine tedbir amaçlı gönderilen vatandaşların süresi yarın doluyor. Test sonuçları negatif çıkan fakat tedbir amaçlı gözetim altında tutulan 42 vatandaşın yarın hastaneden çıkışları yapılacak.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Çin'den tahliye edilen tüm vatandaşların üçüncü kez alınan numunelerinin de negatif çıktığını ve uçakta bulunan mürettebatın ve sağlık personelinin çıkışının yapıldığını ve 14 gün gözlem sürelerini sağlık personeli eşliğinde evde tamamlayacaklarını bildirmişti.

Korona Virüsü Nasıl Yayıldı?

Korona virüsü 1960 yılında tespit edilen, birkaç çeşidi olan bir rahatsızlıktır. Daha çok hayvanlarda görülen virüs, ilk kez insanlarda da görülmeye başlandı. Şu anki salgın ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıktı. Vuhan şehrinde bir gencin lokanta sokağına gidip “yarasa çorbası” içmesiyle yayılmaya başladığı düşünülen virüs kısa sürede tüm Çin nüfusunun korkusu olmaya başladı.

Korona Virüsünün Belirtileri

Korona Virüsü  (Corona Virüsü) ateşi yükseltiyor. Kuluçka döneminin 4 güne kadar kısaldığı en fazla da 14 gün olduğu belirtiliyor. Kuluçka döneminde kişi hiçbir belirti göstermeyebilir. Ama bu dönem tamamlandıktan sonra belirtiler halsizlik, yorgunluk, iştah kaybı, boğaz ağrısı, öksürük olabilir.  New Korona virüs’ün belirti anlamında İnfluenza virüsü ile bir farkı yok.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı