Ayasofya’nın yeniden cami olması HDP'yi rahatsız etti

Ayasofya'nın yeniden camii olarak ibadete açılması kararı terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP'yi rahatsız etti. HDP'li Garo Paylan sosyal medya hesabı üzerinden skandal sözler sarf etti.

Ayasofya’nın yeniden cami olması HDP'yi rahatsız etti
Bu içerik 504 kez okundu.

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Verilen karar sonrası Ayasofya yeniden camiye dönüştürülecek.

Fatih Sultan Mehmet'in emaneti olan Ayasofya'nın 86 yıllık esaretinin son bulması terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi rahatsız etti.

Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararının Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki gerilimi artıracağını ileri süren HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, skandal sözler sarf etti.

Paylan Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararıyla; ülkemizdeki Hristiyanlar, Avrupa’daki Müslümanlar için hayat daha da zorlaşacaktır. Ayasofya, Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki gerginliği azaltan bir mabetti. Ayasofya’nın kubbesi hepimize yeterdi. Yazık ettiniz..." ifadelerini kullandı.

Diğer HDP’li bir isim olan “Bakıyorum da #Ayasofya meselesi toplumumuzda sağduyu ile dinciliğin, ırkçılığın ve hamasetin #Turnosol'u olmuş.” tweeti attı.

 

Ayasofya cami HDP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi