Başsavcılık’tan Burhan Kuzu dosyasına ilişkin açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin Burhan Kuzu’nun nüfuzunu kullanarak yargıya baskı yaptığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 Başsavcılık’tan Burhan Kuzu dosyasına ilişkin açıklama
Bu içerik 40 kez okundu.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin, dönemin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun nüfuzunu kullanarak yargıya baskı yaptığı iddia edilmişti. İddiaya ilişkin yürütülen dava dosyası hakkında başsavcılık, ilk açıklamasını yaptı.

Başsavcılık yaptığı açıklamada; Kuzu hakkında yapılan soruşturmanın Özel Soruşturma Bürosu tarafından yürütüldüğünü bildirdi.

Geçmişte ne olmuştu?

Naci Şerifi Zindaşti, Yunanistan’da uyuşturucu ile yakalanan bir gemi ve FETÖ üyesi Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ün dava kapsamında gizli tanık yaptığı iddialar üzerine gündeme oturdu. İddiaya göre Zindaşti, sahip olduğu servet ile insanları etkisi altına alıyordu.

“Cinayet”, “uyuşturucu kaçakçılığı” ile gündemden düşmeyen Naci Şerifi Zindaşti, kızının da içinde bulunduğu bir aracın uyuşturucu hesaplaşmasında hedef alınması Zindaşti hakkındaki iddiaları güçlendirdi.

26 Eylül 2014 tarihinde, Zindaşti’nin kızı, Arzi Şerifi Zindaşti ile yeğeni Devrim Öztunç’un içinde bulunduğu araç, çapraz ateşe alındı. Zindaşti’nin kızı ve yeğeni, çapraz ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı