Ayvansaray Üniversitesi’nden yeni kampüsüne 30 milyon TL’lik yatırım!

Ayvansaray Üniversitesi, 4 asırlık geçmişe ve 50 bin m2 alana sahip yeni kampüsüne 30 milyon TL yatırım yaptı.

Ayvansaray Üniversitesi’nden yeni kampüsüne 30 milyon TL’lik yatırım!
Bu içerik 2278 kez okundu.

Ayvansaray Üniversitesi, Kazlıçeşme’de yer alan, 4 asırlık geçmişe ve 50 bin m2 alana sahip yeni kampüsüne 30 milyon TL’lik dev yatırım yaptı.

Dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmek için hedeflerini yükselttiklerini söyleyen Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı, donanımlı ve işinde en iyisi olacak öğrenciler yetiştirmek ideali ile sundukları uluslararası düzeyde fark yaratacak eğitime yakışır yeni bir kampüsün müjdesini verdi.

Kırmızı, “Yeni kampüste otopark, spor salonları ve sahaları, tarihi ve zengin bir kütüphane ve kültür sanat alanlarının yanı sıra kafeterya ve sosyal alanları mevcut. Bu yeni yeri alırken özellikle sinema, tiyatro, alışveriş ve iş merkezlerine de yakın olmasını, öğrencilerimizin sosyal çevreye de yakın olmasına özen gösterdik” açıklamasını yaptı.

“Gençlerin geleceğini sigortalayacağız”

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2009 yılında 4 program ile eğitim hayatına başladı. Kırmızı, 2020 yılının başında “Gençlerin geleceğini sigortalayacağız” sloganıyla Ayvansaray Üniversitesi’nin eğitim hayatında bir devrim yapacağını belirtti. Mühendislikten spora, sağlıktan iletişime 60 ön lisans programı, 21 lisans, 16 lisansüstü programı ile yeni döneme hazır olduğunu öğrencilere duyurdu.

Yeni dönemde İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi, Türk basketbolunun efsane ismi Harun Erdenay, yeni öğretim dönemiyle birlikte öğrenime başlayacak olan Spor Bilimlerinde, Antrenörlük, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği bölümlerinde ülkemize kendisi gibi hizmet verecek genç antrenör ve yöneticiler yetiştireceklerinin de müjdesini verdi.

Kırmızı ailesi ve Doğa Sigorta olarak Doğa Hospital, Mesleğim Eğitim Kurumları gibi sektöründe güçlü şirketlerin desteğiyle tüm imkanlarını seferber ettiklerini açıklayan Kırmızı, “Öğrenci dostu bütçe politikası ile Ayvansaray Üniversitesi, 4-14 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz tercih danışmanlığı için tüm aday öğrencileri Kazlıçeşme Kampüsüne davet ediyor” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi