Sanayi ve Teknoloji Bakanından faizsiz kredi müjdesi

Elazığ ve Malatya’daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin arasında faizsiz kredi kullanabileceğini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanından faizsiz kredi müjdesi
Bu içerik 98 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “(Elazığ ve Malatya) imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabilecekler. 50 ve altı çalışanı olan işletmeler 100 bin liraya kadar kullancakları kredide, 50’den fazla çalışanı olan işletmeler, 100 bin liraya ladar kullanacakları kredide, faizsiz ce 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB’in faiz desteği programından yararlanacak.” dedi.

Cazibe Merkezleri Destekleme Programında imza törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank “Kaynakları yatırımlara yönlendirmenin aslında şu anda tam vakti.

Finansman maliyetleri düşüyor, ekonomiye olan güven artıyor. Üretim cephesinden güzel haberler birbiri ardına geliyor. Aralık ayı sanayi üretimi piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde gerçekleşerek yüzde 9,6’lık bir artışa izma attı. Endeksin alt bileşenlerinde de güçlü bir performans gördük. Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğinde başlayan büyüme, bu sene güçlenerek devam edecek. Şundan emin olabilirsiniz, Bu koşullar altında yatırım yapan kazanır. Büyüyen pastadan hak ettiği payı alır” açıklamasında bulundu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
Araç muayene süreleri 30 Eylül’e kadar uzatıldı
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak
131 bin çocuk için 138 milyon lira ödeme bugün yapılacak