İBB'den Yeni Ulaşım Uygulaması Açıklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım için yeni düzenlemeler getirdi!

İBB'den Yeni Ulaşım Uygulaması Açıklandı!
Bu içerik 3053 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son düzenlemelere göre toplu taşıma araçlarında yeni uygulamalar getirildi. Koronavirüs riskini azaltıp aynı zamanda İstanbul ulaşımının sekmeye uğramaması adına toplu taşıma araçları (otobüs, metrobüs, metro, tramvay, vapur) pik saatlerde tam kapasiteyle hizmet vereceğini duyurdu.

"Tam Kapasiteyle Hizmet Verilecek"

İBB', "8 Eylül'de yayımlanan genelge ile raylı sistem araçlarına yüzde elli ayakta yolcu alınması; metrobüs ve toplu taşıma otobüslerinde ise oturan yolcu sayısı kadar ve ayakta yolcu kapasitesinin üçte biri kadar yolcu taşınması ilgili birimlere bildirildi" açıklamalarında bulundu.
Sözlerine böyle devam etti; ''İBB, insanların gidecekleri çabuk ve güvenli şekilde ulaşması için uyguladığı tedbirleri yeni dönemde de sürdürecek. Bu kapsamda İstanbul'da pik saatlerde yaşanan kısmi yoğunluğun önüne geçmek için toplu ulaşım hizmeti veren otobüs, metrobüs, metro, tramvay ve deniz ulaşımı sistemleri, tam kapasiteyle hizmet verecek. Toplu ulaşımda, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları titizlikle uygulanacak" 

"Seferler Arttırılacak"

Açıklamalarından sonra bu bilgileri de ekledi; "İBB bağlı kuruluşlarından İETT, yolcuların güvenli mesafede yolculuk yapmaları için tedbirlerine devam edecek. 2 bin 623 araç filosuyla günlük 18 bin 614 sefer gerçekleştiren İETT, hat ve sefer planlamalarını gerçekleştirdiği erguvan renkli Otobüs AŞ ve Özel Halk Otobüsleri de dahil edildiğinde toplam 5 bin 599 otobüs ile günlük 45 bin 10 sefer yapacak. Bu hatlara ek olarak 614 metrobüs aracı ile 6 bin 600 sefer gerçekleştirilecek" bilgileri yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi