İşte Koronavirüsün Tüm Belirtileri!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün açıklanan yeni belirtileri ile tüm belirtilerini derlerik.

İşte Koronavirüsün Tüm Belirtileri!
Bu içerik 5817 kez okundu.

Koronavirüs salgınının belirtileri öksürük, ateş gibi belirtiler ile sınırlı olsada, virüs sürekli mutasyona uğradığı için yeni belirtileri de beraberinde getiriyor. Yapılan son araştırmalar sonucunda yeni belirtiler de ortaya çıktı, işte koronavirüsün tüm belirtileri;

Kuru öksürük: Virüsün en fazla görülen belirtisi olan kuru öksürük, solunum yollarını etkileyerek, kuru öksürüğe sebep oluyor.

Yüksek ateş: Kuru öksürük gibi yüksek ateş de virüse yakalanan insanlarda en sık görülen belirtilerden birisidir. Virüsün vücuda verdiği zarar nedeniyle vücutta yüksek ateş görülür.

Boğaz ağrısı: Solunum yollarından bulaştığı için boğaz bölgesinde ağrıya sebep oluyor. Bu belirti kuru öksürük ve yüksek ateş kadar sık görülen bir belirti değildir.

Nefes darlığı: Virüs sebebiyle ölen insanlarda en fazla görülen belirti de nefes darlığı oluyor. Solunum yollarında problem olan insanlar, nefes darlığı çektiği için yaşamlarını yitirebiliyorlar. 

Yorgunluk: Virüs vücuda zarar verdiği için eklem ve kas ağrıları meydana gelebilir. 

Baş ağrısı: Solunum yollarından bulaşan bu virüs, boğaz ağrısı, nefes darlığı gibi sorunlar ile beraber baş ağrısını da beraberinde getiriyor. 

Nezle ve ishal: Birçok insan görülen bu belirtilere nazaran, daha az sayıda insanda görülen nezle ve ishal virüs belirtilerinden birisidir.

"Gizli Virüs" Taşıyıcılarının Sayısı Çok Fazla

"Gizli Virüs" taşıyıcısı olarak adlandırılan bu insanlar, virüse yakalandıktan sonra hiçbir belirti göstermiyorlar. Çin'de yapılan bir araştırma sonucunda her 7 insandan 6'sının virüs taşıdığını, farketmeden farklı insanlara bulaştırdığını açıkladı. Şu zamana kadar yayınlanan vaka sayılarının üçte ikisinin bu "gizli virüs" taşıyıcılarının olduğu belirtildi.

Hiçbir Belirti Göstermiyorlar 

Yapılan araştırmalar sonucunda "gizli virüs" olarak adlandırılan bu taşıyıcıların hiçbir belirti göstermedikleri ortaya çıktı. Bu taşıyıcıların çoğu, virüsü hafif veya hiç belirtli göstermeden atlatabiliyorlar.  Bu salgının önlenmesi için en büyük engelin "gizli virüs" taşıyıcılarının olduğu açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi