Aşı Dağıtımı İçin 8 Bin Uçak Gerekecek!

Uluslararası Hava Taşımacılık Birliği (IATA), koronavirüs salgınının aşısını dünyaya dağıtmak için tam 8 bin uçağın gerektiğini açıkladı.

Aşı Dağıtımı İçin 8 Bin Uçak Gerekecek!
Bu içerik 4933 kez okundu.

IATA, bu aşıların gelecek zamanda dünyaya dağıtımı konusunda şimdiden planlama yapılması gerektiğini belirtti. Tam 8 bin uçağa ihtiyaç duyulacağını açıklayan IATA, bu uçakların Boeing 747 ile aynı büyüklüğe sahip olması gerektiğini de açıklamalarına ekledi. Ayrıca söz konusu olan bu dağıtım, dünyanın en büyük taşımacılık faaliyeti olacağını da söyledi.

"Dünyanın en büyük taşıma faaliyeti olacak"

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), gelecek zamanlarda yaşanacak herhangi bir virüs aşısının teslimatı için yaşanacak sorunları önlemek adına şimdiden bir planlama yapılması gerektiğini açıkladı. Hava taşımacılığı endüstrisi ile dikkatli planlamanın, herhangi bir virüs aşısı teslimatında hazır olmaları için yapılması gerektiğini söyledi.

Bu taşıma faaliyetinin dünyadaki en büyük taşıma faaliyeti olacağını söyleyen IATA, hükümetlere dağıtıma hazır olmaları için çağrıda bulundu.

Boeing 747 ile aynı büyüklükte 8 bin uçağa ihtiyaç duyulacak

Koronavirüs aşılarının tüm dünyaya dağıtılması için Boeing 747 ile aynı büyüklüğe sahip 8 bin uçağa ihtiyaç duyulacağı IATA tarafından açıklandı. Aynı zamanda hükümetlere, bu aşının hazır olduğu zaman ilgili sektörler ile plan yapılması gerektiğini de ifade etti.

Koronavirüs aşısının kullanımını onaylayan tek ülke Rusya oldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi