Lübnan Başbakanı Mustafa Edip’ten istifa haberi!

Lübnan’da 4 Ağustos tarihinde 190 kişinin öldüğü amonyum nitrat patlamasından sonra görevde bulunan Başbakan Hasan Diyab’ın istifasıyla başlayan kaos hala sonlanmadı. Hükümeti kurmakla görevlendirilen yeni Başbakan Mustafa Edip de bugün yaptığı açıklamada istifa ettiğini açıkladı.

Lübnan Başbakanı Mustafa Edip’ten istifa haberi!
Bu içerik 10074 kez okundu.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos’ta meydana gelen amonyum nitrat patlamasının ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Patlamadan sonra ülkedeki siyasi kriz ortamı bir türlü durulmuş değil.

Patlamanın hemen ardından 10 Ağustos’ta Başbakan Hasan Diyab istifa kararı alırken, Cumhurbaşkanı Mişel Avn yeni hükümet kurulana kadar Diyab’dan görevini devam ettirmesini istemişti.

 

Mişel Avn’la Görüştükten Sonra Açıklama Yapıldı

Mişel Avn’ın bu isteğini geri çeviren Diyab’dan sonra, Lübnan’ın Almanya Büyükelçisi Mustafa Edip yeni hükümeti kurması için görevlendirildi. Ağustos ayının sonunda Başbakan olan Edip, kabineyi oluştururken birçok engele takıldı ve istifa etme kararı aldı.

Bu sabah Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile Baabda Sarayı’nda bir araya gelen Mustafa Edip, görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Edip’in yaptığı açıklamada, hükümeti kurmayı başaramadığı için kendi isteği ile görevi bırakma yolunu seçtiğini kamuoyuna duyurdu.

Lübnan Mustafa Edip Mişel Avn Başbakan Beyrut'ta Patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi