Başsavcı Hikmet Gülay’ın çözüme ulaştırdığı davalarını konu alan kitabın tanıtımı yapıldı

130 yıllık tarihi otelde başsavcı, oyuncu, dernek yöneticileri ve iş insanları ‘Bir Savcının Seyir Defteri’ kitabı için bir araya geldi.

Başsavcı Hikmet Gülay’ın çözüme ulaştırdığı davalarını konu alan kitabın tanıtımı yapıldı
Bu içerik 14977 kez okundu.

Eski papaz evi olarak kullanılan tadilatı 6 yıl süren ve restore edilerek otel haline getirilen 1890 Suite Otel’de İstanbul İstinaf Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gülay’ın meslek hayatındaki iki yılında kısıtlı imkanlar ile çözüme ulaştırdığı davaları anlattığı kitabının tanıtımında Oyuncu Nursel Köse, Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, Eski İKO Başkanı ve otel işletmecisi Noray İşler yer aldı.

Başsavcı Hikmet Gülay’ın meslek hayatının ilk iki yılında çözdüğü olaylar ile ilgili gerçek yaşanmış hikayelerin derlemesinden oluşan kitabın şu an görevde olan bir savcının yazdığı ilk kitap olarak da özel bir yeri var. Özellikle cezaevi dizilerinden tanıdığımız oyuncu Nursel Köse tanıtımda yer alarak sanatçı ve hukukçu dayanışması sergiledi.

Gülay, yargıyla, adliyeyle, infazla ilgili dizide yer alan bir oyuncunun bu kitabın tanıtımında bulunmasının daha da anlamlı bir hale geldiğini söyledi.

Bir Savcının Seyir Defteri’nin devamı gelecek

Bir Savcının Seyir Defteri’ni anı olarak nitelendirmeyeceğini edebi bir eser olduğunu belirten Gülay, “Geçmişte mesleğimin en başından beri yaşadığım bütün olayları tek tek yazmaya başladım. Bir Savcının Seyir Defteri derken 37 yıl önceden başladık. Daha iki yılını ancak yazabildim. İnşallah devamı gelecek” dedi.

Kitap tanıtımına katılan Tarihi Yarımada Girişimci İş Adamları Derneği  (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, onlarca medeniyete beşiklik etmiş tarihin, kültürün ve sanatın başkentinde savcımızı ağırlamak bizim için onur kaynağı diyerek, “Başsavcımız anılarını muhteşem bir kitap yazarak paylaşmış. Bu eseri herkesin okuması gerekiyor. Çünkü herkesin bir ders çıkaracağına inanıyorum. Ve bölge olarak da tarihi yarımadayı seçmesinden dolayı kendimiz ve tarihi yarımada adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kulandı.

Otel İşletmecisi Noray İşler ise, “Başsavcımızın bizim otelimizi, tarihi yarımadayı seçmiş olması ve kendisinin burada bu kitabı paylaşıyor olması çok anlamlı. Çünkü hakikaten yılların bakış açısıyla şu an burada bulunuyor ve biz de ondan kendimize değer yaratıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi