Mutasyona uğrayan yeni koronavirüs altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Mutasyona uğrayan yeni koronavirüs nedeniyle seyahat yasaklarının devreye alınmasının ardından yatırımcılar altına yöneldi. Bu durum, akıllara 2021 yılında altın fiyatlarını nasıl etkileyeceğini getirdi.

Mutasyona uğrayan yeni koronavirüs altın fiyatlarını nasıl etkileyecek?
Bu içerik 5645 kez okundu.

Pandemi nedeniyle piyasalarda altın ve dolar oldukça hareketli günler yaşıyor.  Yılın son ayında altındaki dalgalanmalar devam ederken yatırımcılar, 2021 yılında altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi sorularına yanıt arıyor.

2020 yılında altın fiyatlarındaki dalgalanmaların devam etmesinden endişelenen yatırımcılar, 2021 yılı altın fiyat tahminlerini araştırıyor. Peki, altın ve doların geleceği ne olacak? İşte uzman isimden önemli açıklamalar...

Altın için iki büyük etken olduğunu söyleyen Ekonomist Önder Tavukçuoğlu, “Birincisi dünyada düşük faiz ve bol para, ikincisi ise korku ve algılardır. Bu nedenle, 2021 yılında altın ons fiyatı 1750 ile 2300 dolar seviyeleri aralığında olması çok muhtemeldir.” dedi.

Altın için diğer bir emniyet sibobunu dünya merkez bankalarının hala yüksek miktarlarda rezervlerine altın alması olarak değerlendiren Tavukçuoğlu, bunun bile altın için değerlenme nedeni olabileceğini ve sigorta mahiyetinde genel portföy oranlarında altının mutlaka yer alması gerektiğinin altını çizdi.

“2021 yılında kazançlar korunacaktır”

Tavukçuoğlu, altın için söylenen klasik bir sözü hatırlatarak, “Altın her yerde ve her zamanda altındır ve bu söz sanırım dünya döndüğü sürece devam edecektir. 2020 yılında altın yatırımcısı çok güzel getiriler elde etti. 2021 yılında ise 2020 yılında olduğu kadar olmasa da kazançlar korunacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi