Güçlü Tırnaklar İçin Doğal Ürünler

Tırnak bakımı sadece kadınları değil erkekleri de yakından ilgilendiren bir konudur. Bakımlı tırnakların sırrı ise güzel ve düzenli yapılan bakımlardır. Sağlıklı tırnaklar, insanın ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlarken diğer taraftan da bakımlı bir görünüme kavuşturur.

Güçlü Tırnaklar İçin Doğal Ürünler
Bu içerik 174 kez okundu.

Gün içerisine ellere ve tırnak aralarına giren bir takım bakterileri, düzenli bakım uygulayarak tırnakların arasından arındırabiliriz ve sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabiliriz. Tırnakların çabuk kırılması, sağlık sorunlarından ya da kalsiyum değerinin düşük olmasından kaynaklanabilir. Temizlik yaparken kullanılan kimyasal ürünlerde tırnaklara zarar verir. Temizlik esnasında eldiven takarak tırnaklarınızı bu ürünlerin zararlarından koruyabilirsiniz. Tırnaklarınızı güçlendirmek için evde doğal yöntemler deneyebilirsiniz. İşte o doğal yöntemler yazımızda…

Tırnakları törpü ile şekillendirin: Tırnakları fazla ve sert törpülemek tırnakların hasar görmesine ve kırılmalara sebep olurken, yumuşayan tırnaklara törpü ile nazikçe şekil vermek tırnakların hasar görmesini önler.

Tırnak hijyeni: Tırnakları düzenli olarak dezenfekte etmek gerekir. Eller, sık sık yıkanmalı ve özelikle uzun tırnaklara sahip insanlar mutlaka iç kısımlarını suda bekleterek temizlemeliler. Sık sık sürülen ojeler tırnakta sararmalara neden olacağından tırnakların hava almasını sağlanmalı yani ojeler tırnaktan 2-3 günde bir çıkarılmalıdır. Ojeyi çıkardıktan sonra eller güzelce yıkanmalı ve el kremi ile eller nemlendirilmelidir.

Limon ve zeytinyağı yöntemi ile tırnak güçlendirme: Limon ve zeytinyağını bir kapta karıştırarak tırnaklarınızı bu karışıma batırarak yaklaşık 10 dakika bekletin. Limon tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayarak kırılmasını engellerken zeytinyağı ise içerdiği antioksidanlar sayesinde tırnakların bakımına ve onarımına katkı sağlamaktadır.

Karbonat ile tırnak güçlendirme yöntemi: Su içerisine karbonat ilave edilir ve erimeye bırakılır. Eller, hazırlanan karbonatlı suyun içinde 15 dakika bekletildikten durulanır. Bu yöntem haftada 2-3 defa uygulanabilir.

 

 

güçlü tırnaklar tırnak bakımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’da DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 gözaltı
İstanbul’da DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 gözaltı
Şanlıurfa’da 62 evde karantina uygulaması başlatıldı
Şanlıurfa’da 62 evde karantina uygulaması başlatıldı