Toplu taşımada yeni dönem bugün başladı!

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında HES kodu zorunluluğu bu sabah başladı. İstanbulkartları ile HES kodunu henüz eşleştirmeyenler, toplu ulaşımdan bugün itibariyle faydalanamayacak.

Toplu taşımada yeni dönem bugün başladı!
Bu içerik 2552 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelge ile şehir içi toplu ulaşım araçlarında HES kodu zorunluluğu getirilmişti. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkartlar bugünden itibaren toplu taşımada kullanılamayacak.

Korona testi pozitif olanlar ve teması bulunanların kartları askıya alınacak

Sağlık Bakanlığı'nca İBB'ye iletilecek olan tanısı konmuş Covid-19 taşıyıcılarının veya bu kişilerle temasta olanların kişiselleştirilmiş İstanbulkart'ları askıya alınacak. Anonim İstanbulkartlar kişiselleştirilecek.

İstanbulkart’a HES kodu eşlemesi nasıl yapılır?

Eşleştirme işlemi "istanbulkart.istanbul" sitesinden yapılabiliyor. Bu işlem için öncelikle bir HES kodunuzun bulunması gerekiyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden aldığın HES Kodunu, kişisel bilgiler ve telefon numarası https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul sitesindeki gerekli alanlara doldurarak tanımlanabilecek.

Eğer İstanbulkart Mobil kullanıcısı iseniz uygulamaya ilk girişte gerekli yönlendirmelerle birkaç adımda tanımlama yapabilirsiniz.

Hes Kodu Toplu Taşıma İstanbulkart İBB Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi