Türkiye’de üretilen kumaşlar dünyaya ihraç ediliyor

Yiğit Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Eryılmaz, temelleri 1974 yılında Mahmutpaşa’da atılan şirketlerinin bugün 15 ülkeye kumaş ihracatı gerçekleştirdiğini söyledi.

Türkiye’de üretilen kumaşlar dünyaya ihraç ediliyor
Bu içerik 12193 kez okundu.

Polyester kumaş üretimi alanında faaliyet gösteren Yiğit Tekstil, aylık 400 ton üretim kapasitesiyle Ortadoğu ülkeleri ile Rusya başta olmak üzere 15 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Temelleri bundan 47 yıl önce İstanbul Mahmutpaşa’da atılan Yiğit Tekstil o dönem kumaş alım-satımı yapan küçük bir işyeri iken daha sonra polyester kumaş üretimi yapan tesise dönüştü. İstanbul İkitelli’deki tesiste üretilen kumaşlar bugün 15 farklı ülkeye ihraç ediliyor.

Yiğit Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Eryılmaz, “Yiğit Tekstil olarak jarse ve astar kumaş üretiminde ülkemizdeki önemli üreticiler arasında yer almaktayız. Yeni Pazarlara açılarak üretim kapasitemizi artırıp daha fazla istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Önümüzdeki aylarda üretim kapasitesini artırmaya yönelik yatırım yapacaklarını söyleyen Eryılmaz şöyle konuştu:  “1974 yılında Mahmutpaşa’da kumaş alım-satımıyla ticari hayatına başlayan şirketimiz bugün 15 ülkeye kumaş ihracatı gerçekleştirmektedir. Aylık 400 ton üretim kapasitesine ulaşan tesisimizin önümüzdeki aylarda yapacağımız yatırımlarla kapasitesini daha da artırmayı planlamaktayız. İhracatımızda Ortadoğu ülkeleri ve Rusya başı çekmektedir.”

Polyester kumaşların kullanım alanına dikkat çeken Fatih Eryılmaz, “Polyester kumaş çok çeşitli alanlarda kullanımı olan bir kumaştır. Bayan taytlarından mont üretimine, astar ve elbise yapımına kadar birçok yerde kullanılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Üretim tesislerinin İstanbul İkitelli’de bulunduğunu belirten Eryılmaz, yine Zeytinburnu’nda da showroomlarının olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi