Estetisyen Tevfik Bozdağ, “8T Nanopigmentasyon” kalıcı kaş tekniğinin patentini aldı

Estetisyen ve Kalıcı Makyaj Eğitmeni Tevfik Bozdağ, Microblading olmayan “8T Nanopigmentasyon” kalıcı kaş tekniğinin Türkiye’de ve Avrupa’da patentini aldı

Estetisyen Tevfik Bozdağ, “8T Nanopigmentasyon” kalıcı kaş tekniğinin patentini aldı
Bu içerik 405 kez okundu.

Estetisyen ve Kalıcı Makyaj Eğitmeni Tevfik Bozdağ, 2017 yılında Microblading olmayan “8T Nanopigmentasyon” tekniğini buldu. Türk patent ve Marka Kurumu'nun yanı sıra Avrupa Patent Konseyi'nden de patent alan Bozdağ, yaklaşık dört yıldır bu uygulamayı hem yapıyor hem de Türkiye'de ve Avrupa'da eğitimlerini veriyor.

8T Nanopigmentasyon'un 8 adet tekniğin bir araya geldiği, 0.18 0.20 T1 Nano iğnelerle yapılan bir teknik olduğunu kaydeden Bozdağ, şöyle konuştu:

“Microblading ağrılı acılı, kanamalı bir sistemdir. Bıçak benzeri aparatlarla jilet ile kesik atılan bir teknik olan microblading, müşterilerden en çok şikâyet alan bir sistemdir. Mikroblading eğitimi alan kişiler 1-2 günde bu işi öğrenemezler. Ayrıca söylenenlerin aksine microblading 2-3 aydan fazla kalmıyor. Microblading kanamalı Bir işlem olduğu için kan ile birlikte boyanın etken maddesi titanyum dioksit birleştiği zaman, renk grileşiyor, mavileşiyor, yeşilleniyor ve kızıllaşıyor. Ardından güzellik merkezimizde bu tür kaşlarla uğraşıyoruz.

Benim gibi birçok meslektaşım artık eğitimsiz yapılan, microblading denen bu anlamsız sistemden bıkmış durumdaydı. Ben de neden bu sistemi makine ile yapmayayım diyerek 2017 yılında 8T Nanopigmentasyon tekniğini buldum. Türk patent ve Marka Kurumu'ndan ayrıca Avrupa Patent Konseyi'nden, patentimi aldım. Yaklaşık dört yıldır bu sistemi hem yapıyorum hem Türkiye'de hem Avrupa'da eğitimlerini veriyorum.”

8T Nanopigmentasyon için yurt dışından geliyorlar

Eğitim verdiği birçok öğrencisinin müşterilerinden beğeniler aldığını dile getiren Bozdağ “Benim işlemlerim için insanlar Amerika'dan, Hollanda'dan, Almanya'dan, İtalya'dan İngiltere'den 8T Nanopigmentasyon kaş uygulaması yaptırmaya geliyorlar. Aylar sonrasına ancak randevu verebileceğimiz bu sistem Türkiye'de ve Avrupa'da yavaş yavaş insanlar tarafından tercih ediliyor.” şeklinde konuştu.

Tevfik Bozdağ kimdir?

Makine ile kıl atış tekniğinin Avrupa ve Türkiye'deki eğitmeni olan Tevfik Bozdağ, Hollanda'nın Rotterdam şehrinde Tevfik Bozdağ B.V. Kalıcı Makyaj Akademisi şirketini kurdu. Aynı zamanda 2016 yılında Tevfik Bozdağ Kalıcı Makyaj Akademisi Ankara şirketimin şubesini açtı.  

2015 yılından bu yana kalıcı makyaja gönül veren Tevfik Bozdağ, yurtiçinde ve yurtdışındaki eğitimlerde Microblading olmayan, 8T Nanopigmentasyon tekniğini öğretiyor. Ayrıca 8T Nanopigmentasyon Kalıcı Makyaj Makinesini İsviçre'de ürettiren Tevfik Bozdağ bu makinenin de satışını yapmaktadır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi