Bilal Yüksel güven tazeledi

Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) İstanbul Şubesi 19’ncu Olağan Genel Kurulu, Marmara Üniversitesi İbrahim Üzümcü Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Bilal Yüksel güven tazeledi
Bu içerik 417 kez okundu.

İki listenin yarıştığı genel kurulda oyların çoğunluğunu alan mevcut başkan Bilal Yüksel, yeniden başkanlığa seçildi.

5 binden fazla üyesi bulunan Vergi Müfettişleri Derneği’nin İstanbul Şubesi, pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte genel kurul yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Vergi Denetim Kurulu (VDK)’nda görev yapan vergi müfettişi, baş müfettiş ve yardımcılarından oluşan dernek üyeleri genel kurulda oy kullandı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla açılışı yapılan genel kurula, üyelerin yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı.

Oluşturulan divan ve prosedürlerin ardından adaylar selamlama konuşması yaptı. Sonrasında ise oy kullanma başladı.

Görevde bulundukları iki yıllık süre zarfında meslektaşlarının mesleki sorunlarının çözüme kavuşturulması için dernek merkezi ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Bilal Yüksel,  “Göreve geldiğimiz süre içerisinde edindiğimiz bilgi ve deneyimler ışığında hepimizin ortak paydası olan mesleğimizin ve buna bağlı olarak meslektaşlarımızın sorunlarına yönelik çözüm üretilmesi için çalışmak ve pandemi nedeniyle gerçekleştiremediğimiz faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek adına yeni dönemde tekrar derneğimizin İstanbul şube yönetimine talibiz.” dedi.

Yüksel, vizyon, misyon ve stratejilerine de değinerek şunları kaydetti:

“Yönetim ve denetim kurullarımızla birlikte bir önceki seçim sürecinde de belirttiğimiz üzere vizyonumuz mesleğimizi hal ettiği yere taşıyarak tercih edilen bir meslek grubu olmasını sağlamak meslektaşlarımızın birlik beraberlik yardımlaşma ve dayanışmalarını en üst düzeye taşımak ve tüm bunlara bağlı olarak da yaşam kalitelerini arttırmaktır. Misyonumuz meslektaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanması sorunlarının çözümü memnuniyetlerinin en üst düzeye getirilmesidir. Stratejimiz ise her türlü iletişimi ve etkileşimi sağlayarak mesleğimiz için ce gündüz demeden çalışmak ve son olarak da değerlerimiz dürüstlük, sorumluluk bilinci enerjik yapımız, istişare ve birlik beraberliğimizin getireceği sinerjidir. Bu bağlamda vizyon, misyon, strateji, değerler başlığı altında aktardığım hususlara yönelik olarak çalışmak için en büyük isteğimiz, gücümüz, ilham kaynağımız ise her şeyin en iyisini hak eden siz değerli meslektaşlarımız olmuştur ve bundan sonra da olacaktır.

Dernekçilik ve sivil toplum faaliyetlerinin bugüne kadar hayatının ayrılmaz bir parçası olduğunu dile getiren Ahmet Tekirdağ, bu tecrübe ve birikimle VMD İstanbul Şubesi yönetimine aday olduklarını söyleyerek,Mesleğimizin önemi ve etkinliği her geçen gün artmaktadır. Artan bu öneme ve etkinliğe paralel olarak derneğimizin ve şubemizin üzerine düşenler de artmaktadır. Bunların bilincinde olarak bu göreve talip olduk. Bir adım öteye derneğimizi, mesleğimizi taşıyabilirsek ne mutlu bize. Her biri birbirinden değerli arkadaşlarımızla yönetim ve denetim kurullarımızı oluşturduk.” ifadelerini kullandı.

Saat 17:30’da sandıklar açıldı. İki listeli seçimde mevcut başkan Bilal Yüksel oyların çoğunluğunu alarak güven tazeledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi