Geri dönüşüm ipliklerden üretilen kumaşlar dünya markalarına satılıyor

Samer Kumaş Yönetim Kurulu Başkanı Samet Eryılmaz, Türkiye’de ilk kez geri dönüşüm iplikten çeşitli desenlerde kaşe kumaş dokutmaya başladığını belirterek, dünyanın önde gelen markalarına kumaş sattığını söyledi.

Geri dönüşüm ipliklerden üretilen kumaşlar dünya markalarına satılıyor
Bu içerik 323 kez okundu.

Rejenere (geri dönüşüm) iplikten kumaş üreten Samer Kumaş, 8 ülkeye ihracat yapıyor. Firma, Zeytinburnu’nda bodrum katında kumaş alım satımı yapan küçük bir işletmeyken şimdiler de dünyanın önde gelen markalarına kumaş satıyor.

Samer Kumaş Yönetim Kurulu Başkanı Samet Eryılmaz, ticaret hayatına ilk babasının yanında Mahmutpaşa’da hazır giyim tekstil ürünleri satarak başladığı söyleyerek, “İlk şirketimi Zeytinburnu’nda bodrum katında kurdum. Burada Zeytinburnu’nda parti kumaş alım satım yaparak başladım. İlk zamanlarda büyük fabrikaların parti mallarını alıp satarak daha sonrada regüle mal yapan fabrikalara çeşitli kumaşlar yaptırarak devam ettim.” dedi.

Bodrum katından daha büyük bir faaliyet alanında yeni şirketini kurduğunu kaydeden Eryılmaz, Türkiye’de ilk rejenere iplikten alıp, çeşitli desenlerde kaşe kumaş dokutmaya başladığını belirterek,  “Tam 8 ülkeye ihracat yaptım. Dünyanın önde gelen markalarına kumaş ihraç ettim. Aynı zamanda iç piyasa için de ithal kumaşlar getirip sattım.” ifadelerini kullandı.

Kumaş ve iplik sektöründe sermaye geliştiren firma, İstanbul’un belirli semtlerinde gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde de faaliyet göstermeye başladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi