Fenomenlerin çektiği video yüzünden işletme linçe uğradı!

yayılmıştı. Bu haberler sosyal medya ve haber sitelerinde oldukça sert bir şekilde eleştirilmiş adeta linçe dönüşmüştü.

Fenomenlerin çektiği video yüzünden işletme linçe uğradı!
Bu içerik 437 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta “Öz Ciğerci Abe” isimli işletmenin Arap turisti çekmek için Türk kadınını aşağılandığına yönelik haberler sosyal medyadan 

Videoyu çeken kişilerin işletme değil Tiktok fenomenleri olduğu ortaya çıktı. Söz konusu kişilerin Mustafa Yabaş ve Nazal Tutal olduğu öğrenildi. Arapların geleneksel kıyafetini giyinen Mustafa Yabaş’ın Arap değil Türk, Nazal Tutal’ın ise garson değil mekanın müşterisi olduğu belirtildi.

İşletmesinin kötü niyet kurbanı olduğunu belirten işletme yöneticisi Mazlum Toğçu , “08/11/2021 tarihinde Öz Ciğerci Abe Kadıköy şubemize gelen Mustafa Yabaş ve Nazan Tutal isimli sosyal medya fenomenlerinin çekmiş olduğu video kısa sürede gündem oldu. Video içeriğinde Arapların geleneksel kıyafetini giyen Mustafa Yabaş’ın arkadaşı Nazan Tutal tarafından yedirilip içirildiği görülmektedir. Sosyal medyada yayınlanan video ile ilgili kısa sürede çok fazla paylaşım ve yorum yapılmıştır. Yapılan paylaşım ve yorumlarda işletmemiz hedef gösterilmiş ve kadını aşağılamakla suçlanmıştır” dedi.

“Yıllardır kaliteli bir şekilde müşterilerimize hizmet veriyoruz” diyen Mazlum Toğçu, sözlerine şöyle devam etti:

“Basında çıkan haberlerde sanki firmamızda çalışan kadınlar gelen müşterilere elleriyle yemek yedirip bir şeyler içirdiği, hizmet verdiği şeklinde bir haber ve paylaşımlar yapılmıştır. İşletmemizi bu şekilde karalayan bu yalan haber ve paylaşımların altında işletmemizin marka değerine saldıran, işletmemize, ortaklarına ve diğer bir kısım çalışanlarımıza hakaretvari yorumlar yapılmıştır. Söz konusu videodaki oynayan fenomenler Mustafa Yabaş ve Nazan Tutal gittiği çoğu mekânda benzer içerikte videolar çekmektedir. Yabaş’ın ve Tutal’ın sosyal medya hesapları incelendiğinde bu şekilde videolarının olduğu tespit edilip gerçek net bir şekilde anlaşılacaktır.”

Toğçu, “Söz konusu videodaki oynayan fenomenler Mustafa Yabaş ve Nazan Tutal gittiği çoğu mekânda benzer içerikte videolar çekmektedir. Yabaş’ın ve Tutal’ın sosyal medya hesapları incelendiğinde bu şekilde videolarının olduğu tespit edilip gerçek net bir şekilde anlaşılacaktır” diye konuştu.

Mazlum Toğçu, “Özellikle sosyal medyandan ağır linçe, küfre ve tehdide maruz kaldık. Olayın bizimle bir ilgisi olmamasına rağmen böyle bir olayın içinde ismimizin yer almasından dolayı bizi sevenlerden ve tüm kadınlardan özür diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi