“Ukrayna’da bugün yaşananların temelinde 2013 Meydan gösterileri var”

Kırım İşbirliği Teşkilatı Başkanı Reşit Kemal As, 2013 yılında Kiev’deki Euro Meydan olaylarına dikkat çekerek bugün Ukrayna’da yaşananlarla ilgili Batılı ülkeleri suçladı.

“Ukrayna’da bugün yaşananların temelinde 2013 Meydan gösterileri var”
Bu içerik 336 kez okundu.

2013 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yaşanan Euro Meydan eylemleri sonucu Ukrayna’nın seçilmiş Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in anti-demokratik biçimde görevden alındığını ve Batı destekli yönetimin iktidara geldiğini iddia etti. As’a göre, bugün Ukrayna’daki savaş durumunun sebebini 2013’te başlayan ve 2014 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç’in protestolarla ülkesini terk etmesine yol açan olaylar oluşturuyor. 

Kırım İşbirliği Teşkilatı (Rusçası: Krym Sotrudnichestvo) Başkanı ve bir dönem Kırım Başbakan Danışmanlığı da yapan Reşit Kemal As şunları söyledi: 

“Bugün Ukrayna’da yaşananların sebebi, nasıl ki 2013’te Kiev’de Euro Meydan gösterilerinde olduğu gibi başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerdir. Ukrayna’yı 2013’te olduğu gibi bugün de zor duruma itmişlerdir. Ukrayna ile Rusya’nın tarihi, kültürü, dini, siyaseti ve ekonomisiyle birbirine kadim bir bağlılıkları vardır. Ancak Batı, bu iki ülke arasındaki bağları kopartarak kendi emelleri doğrultusunda düşmanlık oluşturmak istemektedir. 2014 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, faşistler tarafından gerçekleştirilen sokak eylemleriyle gayri meşru olarak düşürülmüş ve Batı bu anti-demokratik sokak darbecilerinin yanında durmuştur. Yine 2014 yılından bu yana Donbas’ta yani Donetsk ve Lugansk şehirleri ağır bombardıman altında ve binlerce sivil hayatını kaybetti. Batılı ülkeler bunu görmezden geldi.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Önder Tavukçuoğlu: Hızlı Büyümesi Beklenen Sektörler
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi
Eyüpsultan Belediyesi’nden 23 Nisan’a özel çocuk dergisi