Cilt bakım ürünleri nasıl doğru uygulanır?

Birçoğumuz klasik cilt bakımını her gün düzenli olarak yapsak bile ürünleri cildimize nasıl uygulayacağımız konusunda bilgi sahibi değiliz. Ancak cilt bakımı yaparken en çok dikkat etmemiz gereken şey, cilt tipimize uygun ürün seçimi yapmaktır.

Cilt bakım ürünleri nasıl doğru uygulanır?
Bu içerik 75 kez okundu.

Yüz temizliği için ürün seçimi yaparken kişinin cilt tipine uyumlu olması çok önemlidir. Kuru, karma veya yağlı cilt tiplerine göre piyasada birçok markanın ürünü yer almaktadır. Kullanacak olduğunuz ürün her ne ise kullanmadan önce yüz ılık su yardımıyla nemlendirilmelidir ve göz çevresi dışındaki bölgelere temizleme ürünü dairesel hareketlerle uygulanmalıdır. Ancak kullandığınız ürün losyon formunda ise kuru cilde uygulanması daha doğru olacaktır.

Tonik nasıl uygulanır?

Tonikleri yüzünüze bir pamuk yardımı ile uygulamak daha doğru olacaktır. Hem makyaj kalıntılarını hem de cildin bir önceki adımda kaybettiklerini geri kazanmaya yardımcı olacaktır. Uygulama sırasında özellikle hassas ciltliler, cildi yormamaya özen göstermelidir.

Nemlendirici nasıl kullanılır?

Nemlendirici her cildin kullanması gereken günlük bir bakım ürünüdür. Yanlış bilinen ise ‘yağlı ciltler nemlendirici kullanmamalıdır’ düşüncesi, bu sorun yanlış ürün seçiminden kaynaklanmaktadır. Nemlendirici cilde en iyi görünümü vermesini sağlar. Nemlendiriciyi uygularken cildinizi daha iyi nemlendirmek için uyguladığınız yoğun katman gözenekleri tıkamanıza sebep olabilir. Bunu engellemek için ince tabaka halinde ara ara uygulanması uygun olacaktır.

Göz altı kremi nasıl sürülür?

Gözaltı kremi uygularken iyi bir sınır çizmeniz gerekmektedir. Ürünü göz çevresi kemiği orbital kemiğinize kadar uygulamalısınız. Göz çevresi oldukça hassas olduğu için kremi sürme işlemini yüzük parmağınız ile ürünü dağıtmanız daha doğru olacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı