Sağlık Bakanı Koca: “4 sınır kapısında sahra hastaneleri oluşturacağız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını ve tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, 4 sınır kapısında sahra hastaneleri oluşturulacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca: “4 sınır kapısında sahra hastaneleri oluşturacağız”
Bu içerik 38 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, dünyayı tehdit eden corona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Virüsün komşu ülke İran’a kadar geldiğini hatırlatan Koca, “Tedbirlerimizi almamız, sınırdan girişleri önlememiz gerekiyor. 4 sınır kapısında sahra hastaneleri oluşturacağız. Şu ana kadar Türkiye'de herhangi bir corona virüs vakasına rastlanmadı. Bu, rastlanmayacağı anlamına gelmez” şeklinde konuştu.

Dün gece 00.00 itibariyle tamamen yasak konarak İran Sınırından hiç kimsenin alınmadığını belirten Sağlık Bakanı Koca,  “Sınır bölgesinde sahra hastaneleri de oluşturup burada 14 günlerini tamamlama noktası içindeyiz. 4 sınır kapısında sahra hastaneleri oluşturacağız” dedi.

Koca,  yaklaşımlarının Kum kenti veya İran'dan Türk vatandaşlarının gelmesi söz konusu olduğunda Elazığ Van gibi hastanelerde karantina alacaklarını, Kum ve Meşhed geçmişi olanların ise 14 gün sınır ve sınıra yakın bölgede tutmak olduğunu dile getirdi.

Türk vatandaşlarını sahipsiz bırakmak istemediklerini de vurgulayan Koca,  “Türkiye'deki vatandaşımızı da korumak durumundayız. Uçak içinden Kum ve Meşhed teması olan yolcu olmamalı diyorsunuz. Kum ve Meşhed öyküsü ve teması olanları mutlaka karantinaya alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“İran’dan gelen yolcularımızın sonuçları negatif”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün İran’dan gelen yolcuların test sonuçlarının negatif olduğunu söyleyerek; “Kuluçka döneminde negatif çıkabilir yaş durumu dahil olmak üzere her hasta için risk analizi yapılıyor ve buna göre gerekirse 14 güne kadar gözlem altında tutacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan hac işlemlerine ilişkin açıklama
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı
Ziraat Bankası’nın iki şubesi karantinaya alındı