Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuşkusuz cilt güzelliği kadınlar arasında en çok özen gösterilen türevlerdendir. Genellikle duştan sonra kullanılan pürüzsüzlüğü sağlayan kremlerle yapılan cilt bakımı bir kadının kendini güzel ve özenli görmesi açısından oldukça önemlidir. Cildi güzel olan, pürüzsüz olan kadınlar kendilerini oldukça pozitif hisseder bu pozitiflik de hem sosyal hayatına hem de iş hayatına olumlu yansır. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?
Bu içerik 77 kez okundu.

Kadınlara özel olarak bilimsel bulgular eşiğinde yapılan cilt bakım ürünleri mevcuttur. Kuaför ve güzellik salonlarında cilt bakım servisleri bulunur ve kadınlar cilt bakımlarını buralarda da yaptırabilirler fakat genel itibariyle kadınların araştırma yaptığı konular arasında "Evde cilt bakımı nasıl yapılır?" sorusu mevcuttur.

Kuşkusuz cilt bakımındaki en önemli ve ilk süreç cilt temizliğidir. Cilt temiz olmadan cilt bakımı yapılamaz tam da bu yüzden genellikle cilt bakımları güzellik merkezindeyse buhar verildikten sonra evdeyse duştan sonra yapılır. Yüz bölgesi için nemlendirici yüz temizleme jellerinden ya da doğal sabunlardan faydalanılır. Cilt yapısına göre kremlerin tercih edilmesi epey önemlidir. Evde cilt bakımı konusundaki sorulardan biri de cilt bakımının vücut için de uygulanıp uygulanmayacağıdır. Evde cilt bakımı sadece yüz için değil vücut için de uygulanabilir.

Evde cilt bakımın nasıl yapılır?                                       

Peeling; cildi ölü hücrelerden arındırmak için yapılır. Cilt temizliği için oldukça iyi bir yöntemdir ancak göz ve dudak bölgesine peeling yapmaktan kaçının.

Yüzünüzü yıkayacağınız sabunun ph değeri cildinize uyum sağlayacak bir sabun olmalı ve kimyasal madde içermemelidir.

Kokulu sabunlar, hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara ve kızarıklığa yol açabiliyor. Bu tür sabunları da kullanmaktan kaçınmak gerekir.

Ciltte sivilce veya siyah noktalar mevcutsa bunları sıkmak yayılmasına ve kalıcı izler bırakılmasına neden olur.

Yağlı bir cilt tipine sahip olanların gece yatmadan önce ve sabah kalkınca ciltteki bu yağ temizlenmelidir.

Bu tavsiyelere uyulduğu takdirde evde cilt bakımı uygulanarak kadınlar cildini koruyabilir ve cildini pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilir. Bu da bireyin pozitif bir yaşam sürmesine neden olur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı