Paleo Diyeti Yaparken Dikkat!

İnsanların fit ve genç görünme arzuları arttıkça diyet seçenekleri de arttı. Son dönemlerin popüler diyeti ise paleo diyetidir. Protein tüketmeye dayalı bu diyeti yaparken çok dikkat edilmelidir.

Paleo Diyeti Yaparken Dikkat!
Bu içerik 136 kez okundu.

Paleolitik dönemdeki beslenme alışkanlıklarından ortaya çıkan bu diyet, et, balık ve sebze tüketimi üzerine kuruludur. Bu diyette, yüksek protein, düşük karbonhidrat temel alınmaktadır. Paleo diyet yönteminde, öğünler değil besinler sınırlandırılmaktadır.  Diyet yapmadan önce mutlaka bir uzmandan görüş almak ve gerekli tetkikleri yaptırmak gereklidir.

 Diyet Spor ile Desteklenmelidir

Paleo diyetinde, karbonhidrat tüketimi az olduğundan hızlı bir şekilde kilo verilir. Ancak, kısa sürede çok fazla kilo vermek hedeflenmemelidir. Sağlıklı kilo vermek için sadece diyetle kalmayıp spora da yönelmek gerekir.

Palo diyeti uygularken kronik hastalığa sahip olan kişiler çok dikkatli olmaları gerekir. Özellikle tansiyon ve diyabet hastaları uzman doktor tarafından kontrollü bir şekilde diyet yapmalılar.

Paleo diyeti ile başarılı sonuç elde etmek isteyenler protein alımına dikkat etmelilerdir. Fazla protein tüketenler, hızlı bir şekilde kilo alabilir ve paleo diyetini amacına ulaştırmayarak zararlı hale getirebilir. 

Metabolizmayı hızlandıran su, diyetin sağlıklı ve etkili bir sonuca ulaşması için büyük önem arz eder. Diğer yandan bol su içmek bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlarken   zayıflamaya da yardımcı olur.

Paleo diyeti uygulamak isteyenlerin aklına sıkça diyetin zararlı olup olmadığı takılır. Diğer diyetlerin olduğu gibi paleo diyetini uygularken de aşırıya kaçılmadığı sürece bir zararı yoktur. Tüm zayıflama yöntemleri dozunda ve mutlaka bir uzman gözetiminde yapılmalıdır.

 

 

paleo diyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’da DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 gözaltı
İstanbul’da DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 gözaltı
Şanlıurfa’da 62 evde karantina uygulaması başlatıldı
Şanlıurfa’da 62 evde karantina uygulaması başlatıldı