LG, Corona virüsünden dolayı Güney Kore’deki iki fabrikasını kapattı

Corona virüsünün etkileri, hayatın her alanını etkilemeye devam ediyor. Şimdi de bazı fabrikaların kapanmasına yol açıyor. Samsung’un ardından LG de Güney Kore’deki fabrikasını Corona virüsü nedeniyle kapatma kararı aldı.

LG, Corona virüsünden dolayı Güney Kore’deki iki fabrikasını kapattı
Bu içerik 100 kez okundu.

Corona virüsünün etkileri, her geçen gün etkilerini arttırmaya devam ediyor. Mobil Dünya Kongresi MWC 2020, Oyun Geliştiricileri Konferansı GDC 2020 gibi önemli teknolojik etkinlerin iptal edilmesine yol açan Corona virüsü, görüldüğü ülkelerde etkilerini artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Samsung, bir çalışanında Corona virüsü görülmesi üzerine Güney Kore’nin Gumi kentindeki fabrikasını kapatma kararı almıştı. 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, daha önce de fabrikadaki çalışmayı durdurup dezenfeksiyon çalışmaları yürütmüştü. Firmanın son olarak aldığı karar fabrikanın bir süre daha üretim yapamayacağı yönünde. Samsung’un fabrikasını kapattığı şehirde bir diğer Güney Koreli teknoloji şirketi LG’nin de fabrikaları bulunuyor. LG de Samsung ile aynı kararı aldı. 

 LG de Gumi fabrikalarını kapattı 

LG’nin Gumi’deki bir fabrikası da bir çalışanda Corono virüsü görülmesi üzerine fabrikayı kapatma yönünde karar aldı. Firmanın LG Innoteck markası adı altında faaliyet gösteren fabrikada, IPhone’lar için kamera modülleri üretiliyordu. Edinilen bilgilere göre IPhone 11 serisindeki kamera modüllerinin bir kısmı bu fabrikada üretilmişti.  

Firma yetkililerinin verdiği bilgilere göre, bugün ve yarın fabrikada dezenfeksiyon çalışmaları yürütülecek. Bu çalışmalardan sonra çalışmaların tekrar devam edeceği belirtildi. 

Reuters’ın bir haberine göre LG dün itibarıyla Gumi’deki LG Display fabrikasını da kapattı. Çin’de ve Güney Kore’de etkisini her geçen gün daha da artıran Corona virüsü için bir çözüm üretilmezse, üretim tesisi bu bölgelerde olan Samsung, Apple, LG gibi teknoloji devleri, yeni ürünlerinde tedarik sıkıntısı yaşayabilir. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
15 İlde geçerliliğini sürdüren sokağa çıkma yasağının ayrıntıları
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor
Tayland koronavirüs denetimini robotlar aracılığı ile yapıyor