LinkedIn’e yeni özellik geliyor: ‘hikaye ekleme’

Profesyonel iş hayatındaki insanları bir araya getiren, işveren ve iş arayanların bağlantı kurduğu platform LinkedIn’e instagram, snapchat gibi pek çok sosyal medya platformlarında da bulunan ‘hikaye ekleme özelliği’ geliyor.

LinkedIn’e yeni özellik geliyor: ‘hikaye ekleme’
Bu içerik 143 kez okundu.

Daha çok iş dünyasındaki kişileri bir araya getiren, insanların CV’lerini ekleyerek iş bulabildikleri LinkedIn gün geçtikçe diğer sosyal medya platformlarına benzemeye başladı. Son gelen özellik ile anlık paylaşım yapmayı sağlayan ‘hikaye ekleme özelliği’ LinkedIn tarafından kullanıcılara iş etkinliklerinden önemli anları paylaşmanın kolaylaşacağını ve önemli haberlerin ağdaki insanlara daha hızlı bir şekilde duyurulabileceğini söylüyor. 

 Hikayeler özelliği, LinkedIn’in diğerlerine göre daha ciddi ortama sahip olmasından dolayı eleştirilere maruz kalsa da kullanıcıların demografisine bakıldığında bu özelliğin o kadar da gereksiz olmadığı fark edilebiliyor. Pek çok insan sosyal hayatındaki anlık durumları diğer sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşırken yalnızca profesyonel hayatlarındaki önemli duyuruları ise LinkedIn üzerinden paylaşabilir. 

Şirket yeni eklenecek olan özelliği şu anda oldukça küçük bir kitle üzerinden test ediyor. Net bir tarih bilgisi olmaması yanında yeni özellik onaylanırsa tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecek.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı