GOOGLE, Coronavirüs sebebiyle 8 bin çalışanını evden çalıştıracak

Çin’in Wuhan kentinde kendini gösteren ve 3 binin üzerinde kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs (COVID-19), dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ı da etkisi altına aldı. Google, bir çalışanının koronavirüse yakalandığı şüphesiyle 8 bin çalışanını bir günlüğüne salgın endişesi yüzünden evden çalıştırma kararı aldı.

GOOGLE, Coronavirüs sebebiyle 8 bin çalışanını evden çalıştıracak
Bu içerik 149 kez okundu.

Çin'de başlayan ve tüm dünyaya yayılmakta olan koronavirüs sebebiyle dünya üzerinde toplamda 3 bin 117 kişi hayatını kaybetti. Ölümcül virüsün bu denli hızla yayılması kuruluşların aldığı önlemleri en üst seviyeye çıkarmasına sebep oldu. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google de koronavirüse karşı önlem alarak bugün 8 bin çalışanına ofise gelmeme talimatı vererek evden çalışmalarına karar verdi.

Bir çalışanda grip belirtisine rastlanıldı

Irish Independent'tan Adrian Weckler'ın paylaştığı bilgilere göre, dün Google'ın Dublin ofisindeki çalışanlardan biri, grip benzeri belirtiler gösteren bir hastalık ile birlikte ofise geldi. Bu durumun ardından kırmızı alarm ilan eden Google, Dublin ofisinde bulunmakta olan 8 bin personelinin bugün, yani Salı günü bir günlüğüne evden çalışmalarına karar kıldı.

8 bin personel 1 gün evden çalışacak

Üzerine konuşulmakta olan Google personelinin koronavirüse yakalanıp yakalanmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Paylaşılan bilgilere göre, Google'ın Avrupa'daki ana ofisi olan Dublin ofisinde bulunan 8 bin kişi şu an için sadece 1 gün evinden çalışarak katkıda bulunacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı