Apple, Iphone sahiplerine 25 dolar ödeyeceğini bildirdi

Iphone telefon modellerinde performans yavaşlatmasına gittiğini kabul eden Apple, eski model iPhone sahiplerine istek halinde 25 dolarlık bir geri ödeme yapacak.

Apple, Iphone sahiplerine 25 dolar ödeyeceğini bildirdi
Bu içerik 98 kez okundu.

Eski telefon modellerini bilerek yavaşlattığı iddiası üzerine firmaya açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar (155 TL) ödeme yapacak.

Apple ne yaptığının farkında!

Apple şirketi, 2017 yılında eski model cihazlarında "durduk yere kapanmaların önüne geçmek" gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etmesi üzerine bazı kullanıcılar tarafından dava edildi. Apple, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.

500 milyon dolara kadar geri ödeyecek!

Ünlü teknoloji firması olan Apple, hatasını kabul etmesinin akabinde batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur durumda olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu. California merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar geri ödeme yapma sözü verdi.

Hangi modeller buna dahil? 

Anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan kullanıcılar talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar geri iade alabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonu kapandı
Twitter, yeni özelliği yayınladı
Twitter, yeni özelliği yayınladı